TVP Sport ma trafić na MUX-8

Kanał TVP Sport w wysokiej rozdzielczości w lutym 2017 roku ma trafić na multipleks ósmy (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Co ciekawe, publiczny nadawcy chce uruchomić drugi kanał sportowy pod nazwą TVP Sport Premium lub TVP Sport Max, który z kolei będzie dostępny odpłatnie tylko na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.

W związku z tym, że TVP Sport HD zajmie dwa sloty to Telewizji Polskiej na MUX-8 pozostanie miejsce tylko dla jednej stacji w wersji SD. TVP być może uruchomi w tym miejscu kanał TVP Seriale.

Źródło: press.pl

5 Comments on “TVP Sport ma trafić na MUX-8”

  1. Ja bym wolał TVP Polonia i TVP Seriale na MUX-8.
   Kanał TVP Sport nie jest mi do niczego potrzebny.
   Jak komuś go trzeba to niech płaci za telewizję satelitarną albo kablową.

   1. Wiele osób nie potrzebuje kanałów TVP Polonia i TVP Seriale, bo dla nich te kanały to same powtórki. 🙂 Czyli nie da się wszystkim dogodzić. 😀

 1. Może kiedy będzie TVP Sport HD w MUX-8, to wtedy przygotowują się zmiany w MUX-2 i MUX-4. W MUX-2 będą Polsat 2 i Polsat News, a w miejsce Polsatu News w MUX-4 jest zarezerwowane dla Kanału Polsat News 2. Oprócz tego będą kolejne zmiany MUX-1 i MUX-3. TVP ABC zniknie z MUX-1 i przenosi się do MUX-3 i będzie nadawać w jakości HD, a 2 miejsca w MUX-1 Mają NUTA TV i POWER TV. A w MUX-8 będzie nadawać Eska TV, która ustąpi na swoim miejscu w MUX-1 8TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *