Rock Radio na ORLEN Warsaw Marathon

Tegoroczny ORLEN Warsaw Marathon odbył się pod patronatem Rock Radia. W niedzielę, 24 kwietnia 2016 roku, ekipa stacji relacjonowała bieg ze studia plenerowego tuż przy mecie, trwał także specjalny konkurs dla młodych kapel „ORLEN Marathon Jam Session”.

W ramach ORLEN Warsaw Marathon Rock Radio zorganizowało konkurs dla młodych kapel. Do 1 kwietnia br. do „ORLEN Marathon Jam Session” spłynęło prawie 90 zgłoszeń z całej Polski. Jury z redakcji Rock Radia, w składzie: Monika Piasecka, Tymon Tymański i Ireneusz Andres, wyłoniło 21 zespołów, które przez trzy tygodnie kwietnia br. były prezentowane na antenie radia w audycjach „Propaganda” i „Backstage”.

Muzyków można było posłuchać na żywo w dniu maratonu, czyli 24 kwietnia br. Monika Piasecka, która reprezentowała jury, przejechała całą trasę biegu, wysłuchała i oceniła występ każdej kapeli. Zespołom przysłuchiwali się także maratończycy – oni również oddali głos na swoich faworytów na stronie ORLEN Warsaw Marathon, na której można znaleźć prezentacje zespołów wraz z opisami i utworami muzycznymi.

Dwie najlepsze grupy – zdaniem jury i biegaczy – zagrają koncert, który zostanie wyemitowany w Rock Radiu. Zwycięskimi kapelami w konkursie „ORLEN Marathon Jam Session” zostały: Start Over oraz Satori.

Ekipa Rock Radia prowadziła też relację z ORLEN Warsaw Marathon – ze studia plenerowego tuż przy mecie.

Cezary Bielak i Marek Starybrat na antenie stacji ogłosili start maratonu. Marek Starybrat, który przebiegł w swoim życiu ponad 800 km, udzielił początkującym kilku cennych rad. Dziennikarze kibicowali wszystkim biegaczom, w tym reprezentantom Drużyny Rock Radia, którymi byli słuchacze i osoby z zespołu Grupy Radiowej Agory.

Na antenie nie zabrakło także rozmowy ze zwycięzcami tegorocznego ORLEN Warsaw Maraton nadawanej na żywo. W plenerowym studiu Rock Radia pojawili się Artur Kozłowski i Henryk Szost, którzy pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.

Rozmowy można posłuchać na stronie www.rockradio.pl.

Akcję przygotowały i zrealizowały zespoły Rock Radia oraz brokera kinowo-radiowego Tandem Media.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *