Rockowa grupa The Heavy Clouds na koncercie w radiowej Trójce i online

– W naszej muzyce znajdziecie szczyptę grunge’u, trochę punka, nieco bluesa podlanego stonerową psychodelią, a wszystko to podane w formie chwytliwych, mocnych i melodyjnych piosenek – przedstawiają swoją twórczość muzycy rockowego zespołu The Heavy Clouds. W najbliższą niedzielę 8 listopada warszawska grupa zaprezentuje się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia od godz. 19.05 na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Po wielu latach zdobywania szlifów w szarpaniu strun i waleniu w bębny w różnych muzycznych konfiguracjach towarzyskich (m.in. Elvis Deluxe, Maqama, The Black Tapes), artystyczne drogi Wojtka Ziemby (gitara basowa i wokal), Bartka Kanaka (gitara i wokal) oraz Piotrka Podgórskiego (perkusja) zeszły się w formie wspólnego projektu. W 2015 roku, pewnego wiosennego dnia na warszawskiej Pradze, trójka ta postanowiła połączyć siły i dać upust swojej miłości do prostych, rockowych piosenek zakorzenionych w muzyce ostatniej dekady minionego stulecia. Tak powstało The Heavy Clouds – klasyczne rockowe power trio – ze swobodą pływające po szerokich wodach muzyki gitarowej, wyławiając z nich to, co najlepsze i łącząc w przebojową całość. Mamy tu więc szczyptę grunge’u, trochę punka, trochę bluesa podlanego stonerową psychodelią, a wszystko to podane w formie chwytliwych, mocnych i melodyjnych piosenek.

W 2017 roku grupa wydała debiutancki album „Mind Pollution” pod szyldem Karrot Kommando. Promowany był on utworami „Our Best Time” oraz „Fire Inside”. Zespół aktywnie koncertował występując m.in. na festiwalu Red Smoke czy poznańskim Spring Break, a także towarzyszył na scenie takim zespołom, jak: Turbowolf, Ugly Kid Joe, Airbourne, Beach Slang czy Illusion. Pod koniec 2019 roku grupa rozpoczęła pracę nad nowym albumem – do tej pory mogliśmy usłyszeć dwa single: „Sell Your Soul” oraz „Water Tastes Like Never Before”, w której zespół porusza temat kryzysu klimatycznego i eksploatowania naszej planety w imię mitycznego postępu i wzrostu gospodarczego.

Początek koncertu The Heavy Clouds (bez udziału publiczności) i transmisji na antenie Trójki w niedzielę 8 listopada od godz. 19.05. Streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *