Finał sezonu NASCAR Cup Series w Motowizji

W niedzielę, 8 listopada odbędzie się ostatni, 36. wyścig sezonu 2020 pucharowej serii NASCAR. Walkę czterech kierowców o mistrzostwo na Phoenix Raceway, podobnie jak wszystkie wyścigi NASCAR Cup Series, będzie można zobaczyć na żywo wyłącznie w Motowizji.

Sprawdź godziny emisji NASCAR w PROGRAMIE TV

NASCAR Cup Series jako jedna z niewielu serii wyścigowych na świecie zdążyła rozpocząć sezon zanim cały świat stanął w obliczu pandemii koronawirusa. Od marca kierowcy pucharowej serii NASCAR musieli zamienić swoje auta na symulatory w domowym zaciszu. Przerwa pandemiczna w przypadku NASCAR Cup Series trwała nieco ponad dwa miesiące i już 17 maja zobaczyliśmy pierwszy wyścig na żywo.

Najwięcej razy w victory lane parkował w tym roku Kevin Harvick. Kierowca Stewart-Haas Racing zwyciężał dziewięciokrotnie, jednak nie znalazł się w finałowej czwórce. Niezwykle pechowa Round of 8 pozbawiła Harvicka szans na zdobycie drugiego tytułu.

Jako pierwszy awans do fazy Final 4 playoffów zapewnił sobie Joey Logano zwyciężając w Kansas. Mistrz sezonu 2018 przystąpi do wyścigu w Phoenix jako kandydat do tytułu po raz trzeci. Po raz pierwszy w finałowej czwórce znalazł się za to Chase Elliott. Najpopularniejszy kierowca NASCAR Cup Series w dwóch poprzednich sezonach wygrał przedostatni wyścig sezonu w Martinsville, dzięki czemu awansował do mistrzowskiej fazy playoffów.

Logano i Elliott będą musieli pokonać na Phoenix Raceway Brada Keselowskiego i Denny’ego Hamlina jeżeli chcą zdobyć tytuł. Dla mistrza sezonu 2012 to zaledwie drugi awans do Final 4. Hamlin jako jedyny powalczy o mistrzostwo drugi rok z rzędu.

Faza playoff w NASCAR Cup Series po raz kolejny pokazała, że jest nieprzewidywalna. Zmusza kierowców do bycia w dobrej dyspozycji przez cały sezon, niezależnie od tego co działo się wcześniej. Kevin Harvick przekonał się o tym najmocniej. W Phoenix zobaczymy walkę trójki weteranów – Logano, Keselowskiego i Hamlina – z przedstawicielem nowego młodego pokolenia. Jestem pewien, że finał na Phoenix Raceway będzie niesamowity, pełen emocji i niespodziewanych zwrotów akcji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Transmisja finałowego wyścigu sezonu 2020 NASCAR Cup Series na torze Phoenix Raceway rozpocznie się na antenie Motowizji w niedzielę, 8 listopada o godz. 20:30. Na skrót wyścigu zapraszamy we wtorek, 10 listopada o godz. 22:00.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *