Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy

Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy, w której zachęca rodziców do umocnienia relacji z dzieckiem poprzez… zabawę inspirowaną ekranowymi bohaterami! Kanał dziecięcy wspólnie z Małgorzatą Musiał, pedagog i specjalistką z zakresu budowania rodzinnych relacji, opracował specjalne karty, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób czas spędzony przed telewizorem może przełożyć się na umacnianie rodzinnych więzi opartych na zrozumieniu. Do akcji włączyli się też influencerzy: Superstyler, Paulina Krupińska, Agnieszka Sienkiewicz i Extra Tata.

Sprawdź ofertę kanału Disney Junior w PROGRAMIE TV

Przy okazji jesiennej kampanii, Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy, w ramach której pragnie ułatwić rodzicom zrozumienie świata wyobraźni dziecka i zachęcić, by poprzez wspólną zabawę zadbali o rodzinne relacje.

Czas spędzony wspólnie na zabawie pomaga pogłębić interakcje. Już kilka minut zaangażowanego kontaktu wzmaga wydzielanie oksytocyny, wspierającej więź między ludźmi – tłumaczy Małgorzata Musiał, ekspertka akcji #oglądamydlazabawy. – Dodatkowo, dla dziecka jest to okazja, aby uczyć się świata, zrozumieć doświadczane sytuacje, takie jak konflikty w przedszkolu czy wizyta u lekarza, i wchodzić w różnorakie interakcje. W zabawie rodzic może dowiedzieć się o dziecku tego, czego nie dowie się z rozmów i stawianych pytań. Tak buduje się relacje oparte na zrozumieniu – dodaje pedagog.

Z pomocą i pod patronatem autorki bloga Dobra Relacja i książki Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny – Małgorzaty Musiał – kanał Disney Junior opracował specjalne karty ułatwiające rodzicom swobodniejsze poruszanie się w tematyce ulubionych serii animowanych najmłodszych i lepsze zrozumienie świata wyobraźni dziecka. Karty #oglądamydlazabawy z jednej strony przedstawiają najważniejsze informacje o serii i bohaterach Pidżamersów, Blue i Myszki Miki: Zamieszani w przygody, z drugiej pokazują inspirowane nimi pomysły na zabawy. Całość uzupełniają komentarze ekspertki, która tłumaczy, w jaki sposób taka prosta zabawa może pomóc w budowaniu bliskości i wzajemnego zrozumienia.

Wystarczy choćby odrobina lekkości w postrzeganiu codziennych sytuacji, czego cudownym przykładem jest rodzina Blue: przy odpowiednim podejściu nawet obowiązki mogą zyskać humorystyczny aspekt. Zrozumienie ulubionej serii animowanej naszej pociechy i poznanie jej bohaterów, otwiera drzwi do zupełnie nowego świata. Dzięki tej wiedzy można spojrzeć na codzienne sytuacje z innej perspektywy, zdecydowanie łatwiej zrozumieć dziecko i wyjść z inicjatywą wspólnej zabawy – tłumaczy Małgorzata Musiał.

Źródło: The Walt Disney Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *