Rok Zbigniewa Herberta w radiowej Czwórce

Z okazji obchodów Roku Herberta radiowa Czwórka zaprasza do słuchania wierszy poety od 14 do 18 maja. Pięć utworów wybrał i przeczyta Mateusz Król – aktor młodego pokolenia, który o swoim zainteresowaniu twórczością Zbigniewa Herberta opowie w najbliższy piątek 11 maja w Czwórce w audycji „Stacja Kultura”.

Trudno było się zdecydować na finalną piątkę – opowiada o swoich przygotowaniach Mateusz Król, aktor, m.in. odtwórca roli Kazimierza Wielkiego w serialu „Korona Królów”. – Każdy z tych wierszy w mniejszym lub większym stopniu koresponduje z moją wrażliwością. Herbert to poeta do imentu uniwersalny, piszący tak bardzo przez siebie, jak tylko się da i na ile się da. Jak na poetę, do bólu konkretny. Ten konkret w poezji to chyba talent z najwyższej półki.

W piątek 11 maja po godz. 10.00 w audycji „Stacja Kultura” Mateusz Król opowie czym dla niego jest twórczość Zbigniewa Herberta, uzasadni autorski wybór wierszy, a także zaprosi do słuchania nowego cyklu na antenie Czwórki między 14 a 18 maja. Dodatkowo w audycji relacja z gali wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, która odbędzie się wieczorem w czwartek 10 maja w Teatrze Polskim w Warszawie.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji „Stacja Kultura” codziennie, od poniedziałku do piątku, po godz. 10.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *