Romance TV od maja w Rumunii i na Węgrzech

Kanał Romance TV, działający na rynkach niemieckojęzycznych oraz w Polsce, 3 maja 2016 roku uruchomi nowe kanały w Rumunii i na Węgrzech, dzięki czemu rozszerzy swoją dystrybucję w Europie Wschodniej.

Kanał Romance TV jest produkowany przez międzynarodową spółkę Mainstream Networks Holding GmbH & Co. KG, spółkę zależną Mainstream Media AG. ZDF Enterprises GmbH, jako joint venture partner posiada 26% udziałów w Mainstream Networks Holding.

W związku z rozpoczęciem działalności na dwóch nowych rynkach Mainstream Networks Holding założył dwie filie Romance TV – Magyar Betriebs GmbH oraz Romance TV Rumunia Betriebs GmbH, kierowane przez dwóch dyrektorów generalnych – Tima Wernera i Ralfa Gabora. Obecnie Romance TV trafia do ponad siedmiu milionów gospodarstw domowych w Europie, w ciągu tego roku zasięg ten wzrośnie do ośmiu, a dzięki nowym rynkom niedługo przekroczy 10 milionów.

Tematic Media Group będzie odpowiedzialne za sprzedaż i działania marketingowe dla Romance TV w Rumunii i na Węgrzech. Grupa specjalizuje się w obsłudze rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Koncentruje się na regionalnej dystrybucji zarówno własnych, jak i partnerskich kanałów.

Produkcje prestiżowych licencjodawców, jak ZDF Enterprises, Red Arrow czy Global Screen zapewniają publiczności emocjonujący świat miłości, romansu i namiętności. Widzowie Romance TV w Rumunii i na Węgrzech, już od maja, będą mogli oglądać produkcje filmowe z najwyższej półki, m.in. ekranizacje powieści autorek takich jak: Rosamunde Pilcher, Inga Lindström czy Utta Danella, popularną serię filmów „Statek Marzeń” oraz komedie romantyczne z najlepszymi europejskimi gwiazdami. Widzowie zobaczą również wielokrotnie nagrodzone seriale, które odniosły międzynarodowy sukces, np. „Burza uczuć”, „Tatusiowie na medal” czy „Danni Lowinski”.

Charakterystyka kanału jest w każdym kraju taka sama, ale oferta programowa jest dostosowana do lokalnego rynku. Programy na Węgrzech są w węgierskiej wersji językowej, a w Rumunii w oryginalnej wersji, z napisami rumuńskimi.

Od czasu startu kanału w 2008 roku, Romance TV jest ważnym graczem na telewizyjnych rynkach niemieckojęzycznych. Jest to najbardziej popularny płatny kanał telewizyjny w Niemczech adresowany do kobiet. Pierwszy udany projekt stacji poza granicami Niemiec to uruchomienie Romance TV Polska w 2010 roku. Świetna oglądalność kanału sprawiła, że w krótkim czasie Romance TV stał się dostępny na wszystkich platformach satelitarnych oraz u najważniejszych operatorów kablowych w Polsce. Od września 2015 roku, od kiedy kanał jest dostępny również w UPC i Vectrze, udział oglądalności kanału wzrósł niemal dwukrotnie. Romance TV stał się istotnym kanałem na rynku reklamowym w Polsce, a reklamodawcy doceniają lojalną i stabilną grupę widzów, którzy regularnie oglądają Romance TV.

Miłość i namiętność to uczucia, które poruszają ludzi na całym świecie. Żaden inny kanał nie oferuje tak wysokiej jakości produkcji, za którymi stoją największe emocje. Jesteśmy przekonani, że aby kontynuować nasz sukces, kanał potrzebuje dystrybucji międzynarodowej. Dlatego mamy silnego partnera, gdyż Tematic Media Group zna lokalne rynki w Rumunii i na Węgrzech lepiej niż ktokolwiek inny. Romance TV idealnie pasuje do jego bogatego portfolio kanałów tematycznych. Tak jak stało się to w krajach niemieckojęzycznych i Polsce, również w tym przypadku prowadzimy rozmowy z głównymi operatorami, aby wkrótce kanał był dostępny na wiodących platformach płatnej telewizji w Rumunii i na Węgrzech – mówi Tim Werner, dyrektor generalny Romance TV i członek zarządu Mainstream Media AG.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona naszych międzynarodowych klientów, jak AETN, AMC, Script Network
i Viacom dołączy Romance TV
– stwierdził Radu Morar, prezes Tematic Media Group.

Źródło: Romance TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *