6. sezon „Gry o tron” w HBO

Serial HBO „Gra o tron” powraca 25 kwietnia 2016 roku. Szósty sezon „Gry o tron” bijącego rekordy popularności serialu opartego na sadze George’a R. R. Martina rusza w HBO i HBO GO 25 kwietnia równo ze światową premierą. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a walka o tytułowy Żelazny Tron staje się coraz bardziej zażarta. Wszystkie odcinki wszystkich sezonów „Gry o tron” są dostępne w HBO GO.

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie.

Im bardziej bohaterowie są zdesperowani, tym gorszych czynów się dopuszczają – powiedział Iwan Rheon, wcielający się w postać bezwzględnego Ramsaya Boltona, opisując nadchodzący sezon „Gry o tron”. Dotychczasowe wydarzenia doprowadziły wiele postaci do ostateczności. Jaime i Cersei muszą uporać się z osobistą tragedią i znaleźć siły, by utrzymać władzę w Królewskiej Przystani, gdzie szala przechyla się na stronę sekty Wielkiego Wróbla. Okrutny ród Boltonów staje się znaczącym graczem w walce o tron i jednocześnie największym koszmarem Sansy i Theona. Z kolei zdeterminowana Arya poświęci wiele, by pomścić swoich bliskich. Po drugiej stronie morza dumna Daenerys zmierzy się z demonami przeszłości, a zgorzkniały Tyrion będzie musiał odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie coraz bardziej widać nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

W 2015 roku „Gra o tron” została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy, w tym za najlepszy serial obyczajowy. W produkcji występują: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy za rolę Cersei Lena Headey („300: Początek imperium”), uhonorowany za swoją kreację Złotym Globem i Emmy Peter Dinklage („Dróżnik”), Nikolaj Coster-Waldau („Królestwo niebieskie”, „Łowcy głów”) oraz Emilia Clarke („Terminator Genisys”). W 2012, 2015 i 2016 roku „Gra o tron” zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii najlepszy serial obyczajowy. Twórcami tej porywającej produkcji są David Benioff oraz D. B. Weiss.

Wszystkie odcinki wszystkich sezonów „Gry o tron” dostępne są w HBO GO. Premiera pierwszego odcinka szóstego sezonu odbędzie się równocześnie ze światową premierą w poniedziałek, 25 kwietnia o godzinie 3:00 w nocy w HBO i HBO GO. Widzowie będą mogli obejrzeć serial również tego samego dnia, 25 kwietnia o godzinie 20:10 w HBO oraz w HBO3 o godzinie 21:00.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *