„60 dni w więzieniu” na CI Polsat

Sprawy w tym więzieniu wymknęły się spod kontroli i trzeba było poczynić odpowiednie kroki. Siedmiu niewinnych uczestników zostało osadzonych w więźniu w ramach nowego, niebezpiecznego eksperymentu społecznego w jednej z najcięższych placówek tego typu w Ameryce. W poniedziałek, 18 kwietnia 2016 roku, Crime+Investigation (CI Polsat) pokaże premierowo nową dokumentalną serię „60 dni w więzieniu”.

W „60 dniach w więzieniu” śledzimy losy siedmiu niewinnych uczestników, którzy poznają od środka niebezpieczne środowisko więzienia w hrabstwie Clark, w Jeffersonville w stanie Indiana. Dyrekcja więzienia chce odkryć problemy, z jakimi boryka się placówka i dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się za kratkami. W odpowiedzi na niedawne afery korupcyjne, do jakich doszło w więzieniu, szeryf Jamey Noel opracował program, w ramach którego siedmioro uczestników spędzi wśród osadzonych 60 dni, nie zdradzając swojej tajemnicy ani strażnikom, ani współwięźniom, ani personelowi.

Pracujące przez całą dobę kamery śledzą to, co faktycznie dzieje się w więzieniu, aby ujawnić jego wewnętrzne problemy i przybliżyć widzom nieznane im, przerażające środowisko. „60 dni w więzieniu” w szczery sposób ukazuje życie za kratkami, widziane oczami osób, które nigdy nie zostały skazane ani nie odsiadywały wyroku.

Po objęciu urzędu, wiedziałem, że moje więzienie ma problemy i byliśmy zmuszeni szybko odzyskać nad nim kontrolę. Zrozumieć to, co dzieje się w więzieniu można było jedynie poprzez osadzenie w nim niewinnych uczestników, tak by mogli dostarczyć obiektywnej opinii na temat jego funkcjonowania. Ci dzielni ochotnicy pomogli nam określić jego najpoważniejsze problemy, takie, których tajni strażnicy nie byliby w stanie dostrzec – opowiada szeryf Jamey Noel, kierujący więzieniem.

Dwugodzinna premiera serii „60 dni w więzieniu” już w poniedziałek, 18 kwietnia o godzinie 22:00 na kanale CI Polsat. Kolejne odcinki w poniedziałki od 25 kwietnia o godzinie 23:00 

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *