Romantyczny konkurs w Trójce

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia rozpoczął się kreatywny „Romantyczny konkurs w Trójce”, dotyczący epoki romantyzmu. Konkurs prezentowany jest w od poniedziałku do czwartku w audycji „Pora na Trójkę” (godz. 6.00 – 8.45) oraz „Trójka do trzeciej” (godz. 14.40) i potrwa do 11 listopada.

Program 3 Polskiego Radia wystartował z „Romantycznym konkursem w Trójce”. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać odpowiedź na określone zadanie SMS-em (nr 71 335), telefonicznie na nr 22 333 33 33, na adres email: poranatrojke@polskieradio.pl lub na profilu Facebook Trójki. Pytania konkursowe mają pobudzić wyobraźnię słuchaczy, np. gdyby można było spotkać polskiego poetę lub pisarza epoki romantyzmu, to kto zostałby wybrany i co byłoby tematem rozmowy. Wystarczy trochę kreatywności i elementarna wiedza o epoce romantyzmu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury wybiera dwie najlepsze odpowiedzi, a ich autorów zaprasza do rozgrywki głównej, która odbywa się w paśmie kulturalnym „Trójka do trzeciej” o godz. 14.40. Tam zadawane są 3 pytania. Słuchacze mają 3 odpowiedzi do wyboru. Zwycięzcą jest osoba, która odpowie poprawnie na większą liczbę pytań. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu.

Słuchacze Trójki mogą także liczyć na audycje z udziałem ekspertów, wyjaśniających najbardziej zawiłe kwestie epoki romantyzmu. Gośćmi Barbary Schabowskiej – dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza – są m.in. Krzysztof Masłoń i Robert Kowalski. Audycje powstają we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *