Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi w TVP Kobieta

We wtorek, 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. TVP Kobieta nie boi się trudnych tematów i na antenie chce zwrócić uwagę na ten problem. W czwartkowym paśmie filmowym wyjątkowy film „Masz na imię Justine”, a dzień później, w cyklu „Kobiety w drodze” Marta Manowska rozmawiać będzie z Ireną Dawid-Olczyk – Prezes Fundacji La Strada.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kobieta w PROGRAMIE TV

TVP Kobieta od początku istnienia angażuje się w ważne społecznie tematy. Tym razem, z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi, swoim repertuarem antena chce uwrażliwić widzów na ten proceder.

18 października o godz. 21:30 TVP Kobieta wyemituje dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach „Masz na imię Justine”. Film w reżyserii Franco de Peña, absolwenta łódzkiej filmówki, porusza temat handlu żywym towarem. Opowieść jest fikcyjna, ale zanim reżyser przystąpił do realizacji, zebrał dokumentację w Berlinie, chcąc odtworzyć jak najbardziej typowy przebieg zdarzeń. Bohaterka filmu – Mariola, to młoda dziewczyna z małego miasteczka marząca o lepszym życiu. Jej chłopak Artur, mieszkający na stałe w Niemczech, proponuje krótkie wakacje, podczas których ma poznać także jego rodziców. Wspólnie jadą do Berlina, gdzie znajomi Artura zaproponowali im nocleg. W pewnym momencie pojawia się trzech kolegów chłopaka. Jeden z nich wręcza mu pieniądze. Mariola właśnie została sprzedana jako prostytutka…

Sprawdź godziny emisji filmu „Masz na imię Justine” w PROGRAMIE TV

Niewolnictwo, handel ludźmi to słowa, które w XXI wieku powinny wydawać się już anachroniczne i nieaktualne. Nic bardziej mylnego, współczesne niewolnictwo istnieje, a opowie o nim bohaterka kolejnego odcinka programu Marty Manowskiej „Kobiety w drodze” Irena Dawid–Olczyk, Prezes Fundacji La Strada, walczącej z handlem ludźmi i niewolnictwem. Program widzowie będą mogli obejrzeć w środę, 19 października o godz. 17.20 w cyklu „Kobiety w drodze”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *