„Roztańczony PGE Narodowy” w Polsacie i Disco Polo Music

Gwiazdy europejskiej oraz polskiej muzyki disco i dance, hity ostatnich dekad, przy których bawi się cała Polska – już 24 września 2016 roku PGE Narodowy będzie najbardziej roztańczoną areną w kraju. Na scenie zaprezentują się m.in. Alphaville, Boney M, Lou Bega, Akcent, Weekend i Ich Troje. Koncert poprowadzą: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Kaczorowska i Jerzy Mielewski. Transmisja od godziny 20:00 w Polsacie.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Ostatnia sobota września będzie należeć do największych zagranicznych i polskich gwiazd muzyki disco. Widzowie i publiczność na stadionie poczują się wiecznie młodzi gdy „Forever Young” wykona zespół Alphaville, który nieprzerwanie od ponad 30 lat porusza serca wiernych fanów. Zespół z niemieckiej Westfalii zaprezentuje również singiel „Big in Japan” – utwór ten w wielu krajach, również w Stanach Zjednoczonych, wspiął się na pierwsze miejsca list przebojów. Piosenka doczekała się wielu odświeżonych wersji, a w 2000 roku także coveru autorstwa niemieckiego Guano Apes, jednego z bardziej popularnych zespołów rockowych ostatniej dekady.

Na koncercie nie może zabraknąć zespołu, przy którego hitach bawią się kolejne pokolenia w Polsce. Mowa tu oczywiście o Boney M. Grupa ta podczas ostatniej Sylwestrowej Mocy Przebojów świętowała razem z publicznością w Katowicach i widzami Polsatu swoje 40-lecie. Utwory „Daddy Cool”, „Rasputin”, „Rivers of Babylon” i „Hooray! Hooray!”, królujące w latach 70. w rozgłośniach radiowych i na dyskotekowych parkietach na całym świecie, wprowadzą w taneczne rytmy publiczność zgromadzoną na PGE Narodowym i widzów przed telewizorami.

Na „Roztańczonym PGE Narodowym” nie może także zabraknąć mambo. W najlepszym wydaniu zaprezentować je może nie kto inny jak Lou Bega. Jego debiutancki album „A Little Bit of Mambo” z 1999 roku uzyskał w wielu krajach status platynowego, a singiel „Mambo No.5” był absolutnym hitem i liderem list przebojów na całym świecie. Za tę piosenkę Lou Bega otrzymał również nominację do nagrody Grammy w kategorii „Best Male Pop Vocal Performance”.

Są przeboje, przy których bawi się cała Polska, a piłkarze reprezentacji Polski świętują awans do Mistrzostw Europy Euro 2016. Tym razem „Przez Twe Oczy Zielone” oszaleje nie tylko szatnia ale cała publiczność, gdy na scenie wystąpi Zenon Martyniuk z zespołem Akcent. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów muzyki disco polo, a piosenki „Pragnienie miłości” czy „Gwiazda” rozgrzewają parkiety każdej dyskoteki do czerwoności.

Na scenie „Roztańczonego PGE Narodowego” obowiązkowo zamelduje się zespół „Weekend”, który szturmem zyskał popularność w całym kraju utworem „Ona tańczy dla mnie”. Teledysk do niego zanotował w Internecie 100 milionów wyświetleń, co stanowi absolutny rekord w muzyce disco polo.

Michała Wiśniewskiego i zespołu Ich Troje nie trzeba nikomu przedstawiać. Na przekór mediom, które początkowo nie chciały grać ich piosenek, odnieśli spektakularny sukces sprzedając łącznie 3 miliony płyt. Zespół w tym roku obchodził swoje 20-lecie ma na swoim tysiące zagranych koncertów. Michał Wiśniewski, prywatnie wielbiciel latania z licencją pilota, poniesie publiczność na PGE Narodowym i widzów przed telewizorami swoimi największymi przebojami – „A wszystko to” i „Zawsze z Tobą Chciałbym Być”.

A już od godziny 22:00 roztańczona impreza na PGE Narodowym będzie kontynuowana na kanale Disco Polo Music, gdzie najlepszą muzykę taneczną tego dnia zaprezentuje najbardziej dyskotekowe rodzeństwo w Polsce, czyli zespół MiG. Oprócz nich wystąpi znane z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości trio Power Play. Publiczność na PGE Narodowym i widzów przed telewizorami porwą do tańca również: zespół Masters znany z przeboju „Żono moja” oraz grupa Mejk i wielu innych.

Koncert „Roztańczony PGE Narodowy” poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, prowadząca show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, Agnieszka Kaczorowska, tancerka i aktorka oraz Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsat Sport.

Organizatorem koncertu „Roztańczony PGE Narodowy” jest firma Krysiak Polska. Transmisja od godziny 20:00 w Polsacie, kontynuacja od godziny 22:00 na kanale Disco Polo Music.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *