„Rozwikłać zbrodnię” i „Tropami zbrodni” wracają na antenę CBS Reality

Dwie kryminalne serie dokumentalne produkcji własnej CBS Reality – „Rozwikłać zbrodnię” oraz „Tropami zbrodni” powracają w maju na antenę kanału z drugimi sezonami. Fascynujące seriale zabiorą widza w podróż do serca najbardziej wstrząsających, intrygujących i trudnych przestępstw popełnionych na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Na premierę serii „Rozwikłać zbrodnię” zapraszamy 8 maja o 21:00, a premierowy odcinek 2. sezonu „Tropami zbrodni” zostanie wyemitowany 13 maja o 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Doceniony przez widzów serial „Rozwikłać zbrodnię”, którego gospodarzem jest uznany brytyjski dziennikarz kryminalny Donal MacIntyre, zagląda za kulisy śledztw prowadzonych w ciągu ostatnich lat na Wyspach Brytyjskich. Dzięki rozmowom ze stróżami prawa i detektywami, którzy rozpracowali omawiane w serii sprawy, widzowie na własne oczy będą mogli zobaczyć, w jaki sposób śledczy podchodzili do rozwiązania przestępstw i jakie metody zostały do tego wykorzystane.

W każdym z odcinków, wykorzystując filmowe rekonstrukcje, nagrania archiwalne, taśmy policyjne oraz dogłębne wywiady ze śledczymi biorącymi udział w dochodzeniu, MacIntyre zabierze widza w podróż przez wszystkie meandry, niepowodzenia i niebezpieczeństwa spraw, aż do punktu, w którym sprawca stanie przed obliczem sprawiedliwości.

W 2. sezonie serii zobaczymy między innymi głośne w Wielkiej Brytanii sprawy dotyczące zabójstwa imigranta ze Sri Lanki wplątanego w porachunki gangu zajmującego się współczesnym niewolnictwem czy serii morderstw popełnionych na terenie całej Anglii przez Daniela Gonzaleza, zwanego Freddym Kruegerem.

Premierowe odcinki 2. sezonu „Rozwikłać zbrodnię” od 8 maja, w każdą środę o 21:00.

W maju z 2. sezonem powraca także doceniana przez widzów i krytyków seria „Tropami zbrodni”. Program bada i rekonstruuje niektóre z najbardziej intrygujących i zaskakujących spraw karnych ostatnich dwóch dekad, w których technologia zmieniła przebieg śledztw i przyczyniła się do doprowadzenia winnych przed oblicze sprawiedliwości. W każdym z odcinków zostanie przedstawione jedno dochodzenie, w którym śledczy, eksperci z zakresu kryminalistyki i medycyny sądowej przy użyciu najnowszych technik kryminalistycznych odkrywają tajemnice dokonanej zbrodni. W programie zobaczymy w jaki sposób nowoczesne metody i narzędzia zrewolucjonizowały sposób prowadzenia śledztwa i dochodzenia do prawdy o popełnionym przestępstwie. Niektóre z opisywanych w serii spraw udało się rozwikłać po wielu latach tylko dzięki rozwojowi metod profilowania DNA czy dostępowi do tak zwanego „cyfrowego śladu” zostawionego przez sprawcę.

W 2. sezonie serii widzowie poznają między innymi szczegóły głośnego morderstwa Laury Garzy, zabójstwa Mary Ann Perez, które zostało rozwiązane dopiero po 42 latach, czy szeroko komentowanej w amerykańskich mediach sprawy zastrzelenia „dobrego Samarytanina” na Brooklynie w Nowym Jorku w 2001 roku.

Premierowe odcinki 2. sezonu „Tropami zbrodni” od 13 maja, w każdy poniedziałek o 21:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *