Rusza 29. Reklama Dzieciom. Akcja charytatywna Telewizji Polskiej

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w TVP1, po głównym wydaniu „Wiadomości”, zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Od 16 listopada Biuro Reklamy TVP rozpoczyna sprzedaż czasu reklamowego.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Boże Narodzenia to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o dzieciach, zwłaszcza tych potrzebujących. To właśnie z myślą o nich Telewizja Polska organizuje już od prawie trzech dekad akcję charytatywną „Reklama Dzieciom”.

W ciągu 28 lat istnienia akcji, dzięki hojności reklamodawców, Telewizja Polska przekazała na pomoc dzieciom ponad 30 milionów złotych.

Dochód z zeszłorocznej „Reklamy Dzieciom” przeznaczono m.in. na: wyposażenie sal rehabilitacyjnych, terapeutycznych i edukacyjnych (m.in.: integracja sensoryczna, logopedyczna, doświadczanie świata, wczesne wspomaganie rozwoju, terapia ruchowa), realizację programów terapeutycznych, doposażenie i rozszerzenie oferty edukacyjnej świetlic socjoterapeutycznych, organizację turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności, kolonii i wycieczek dla dzieci i młodzieży przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych ubóstwem oraz z innymi dysfunkcjami. Pieniądze trafiły do: stowarzyszeń, fundacji, specjalnych ośrodków wychowawczych, zespołów szkół specjalnych i szkół podstawowych.

Dochód z tegorocznej „Reklamy Dzieciom” podzielony zostanie między instytucje i organizacje, które złożą prawidłowo wypełniony wniosek do 31 grudnia br. i które do akcji zakwalifikuje Komisja ds. darowizn TVP.

W tym roku charytatywny blok reklamowy będzie wyemitowany ponownie 26 grudnia w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *