Rusza cykl kameralnych koncertów w Jedynce

W czwartek 20 grudnia br. w radiowej Jedynce odbędzie się pierwszy koncert z nowego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami całego świata „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Koncerty transmitowane będą w Programie I Polskiego Radia w paśmie „Tu jest muzyka”, po godz. 20.00. Bohaterem pierwszego spotkania będzie João de Sousa.

„Scena Szpilmana – Jedynka Live!” to nowy cykl koncertów na antenie radiowej Jedynki, które odbywać się będą w studiu im. Władysława Szpilmana. Kameralne, muzyczne spotkania z muzyką i artystami z całego świata, transmitowane będą w paśmie „Tu jest muzyka”, zawsze kilka minut po godz. 20.00. Cykl zainauguruje występ, pochodzącego z Portugalii, João de Sousa, który w listopadzie br. wydał nowy album „Ideal”. To właśnie nowy materiał będzie przeważać podczas koncertu 20 grudnia br. Gospodarzami wieczoru będą Anna Will i Marcin Kusy.

Mam świeżą płytę, którą wydałem trzy tygodnie temu. Będziemy prezentować na żywo z zespołem piosenki z tej płyty – powiedział o koncercie w „Muzycznej Jedynce” João de Sousa.

Muzyk podkreślił także, że podczas koncertu nie zabraknie jego największych przebojów, jak np. „Miłość ci wszystko wybaczy”.

To piękna piosenka, którą nazywam „fado polacco”, czyli polskim fado – mówi artysta.

João de Sousa to wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzący z Portugalii. W pamięci polskiej publiczności zaistniał jako finalista 4. edycji programu X-Factor. Współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem, a ostatnio również z Dorotą Miśkiewicz. Wydał 3 albumy, na których udowadnia, że muzyka portugalska to nie tylko fado w czystej postaci. Jest w niej miejsce na blues, bossa novę, jazz, a nawet trip hop, a co szczególnie miłe – i na polską piosenkę!

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *