Rusza Męskie Granie 2015 pod patronatem Trójki

Już w najbliższą sobotę 27 czerwca 2015 roku odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznej edycji „Męskiego Grania”. W Krakowie na Stadionie Korony zagra sześciu znakomitych wykonawców, a także goście specjalni oraz supergrupa Męskie Granie Orkiestra. Patronem strategicznym projektu jest Program 3 Polskiego Radia.

„Męskie Granie 2015” to nieoczywiste artystyczne mariaże, muzyczne kolaboracje i najlepsi polscy artyści różnych gatunków i stylów. W sobotę 27 czerwca pierwszy koncert w Krakowie. Zagrają: Natalia Przybysz, HEY, KULT, Rebeka, a także Molesta Ewenement ze specjalnym udziałem Mister D., SKUBAS w zaskakującym duecie z Piotrem Bukartykiem oraz Męskie Granie Orkiestra – informują organizatorzy. Prócz Krakowa (Stadion Korony, początek koncertu o godzinie 17:00), na trasie „Męskiego Grania 2015” znalazły się w tym roku: Wrocław (11 lipca), Chorzów (25 lipca), Poznań (1 sierpnia), Warszawa (15 sierpnia) i Żywiec (29 sierpnia).

Prócz wymienionych artystów, w tym muzycznym „peletonie” wezmą udział również: Artur Rojek, BRODKA, Curly Heads, Fisz Emade Tworzywo, JAMAL, SMOLIK/KEV FOX, L.U.C, Lao Che, Lech Janerka, Maria Peszek, Mela Koteluk, Nosowska, ØRGANEK, O.S.T.R., Ten Typ Mes, The Dumplings, Warszawskie Combo Taneczne i Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir. A singlem promocyjnym „Męskiego Grania 2015” są „Armaty”, które nagrała supergrupa Męskie Granie Orkiestra w składzie: SMOLIK, Mela Koteluk, Fisz, Organek i Krzysztof Zalewski. Piosenka aktualnie zajmuje dziesiąte miejsce na Liście Przebojów Programu 3.

Już po raz szósty odkrywamy nowe, muzyczne oblicza polskich artystów. Łączymy gatunki i style, prowokujemy artystów do poszukiwania nowych brzmień. W tym roku inspiracją trasy jest miasto – jego odgłosy, ludzie, to co się w nim dzieje i jak się zmienia. Bo, jak mówią sami artyści – to skąd pochodzą ma największy wpływ na ich twórczość – komentują dobór artystów biorących udział w trasie koncertowej jej organizatorzy.

Wydarzenia związane z „Męskim Graniem” będą przybliżać słuchaczom dziennikarze Programu 3. W związku z inauguracją cyklu, Trójka będzie obecna w Krakowie już w piątek, 26 czerwca, skąd Piotr Stelmach i Anna Gacek poprowadzą „Offensywę” (godzina 22:00), jak również sobotnią audycję „Myśliwiecka 3/5/7” (godzina 16:00). – Tak będzie podczas każdego z pięciu pozostałych, lipcowych i sierpniowych koncertów – zapowiada Piotr Stelmach.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *