Ruszają eliminacje do konkursu „trendy” na Sopot TOPtrendy Festiwal 2014

Telewizja POLSAT po raz kolejny stawia na młodych i utalentowanych wykonawców, zapraszając wszystkich, którzy kochają i tworzą swoją muzykę do wzięcia udziału w eliminacjach konkursu „trendy”. Na zgłoszenia organizatorzy będą czekać do północy 22 kwietnia, a wyłonionych spośród zgłoszeń finalistów konkursu zobaczymy na scenie 31 maja podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014.

Koncert „trendy” jest od samego początku istnienia festiwalu jego bardzo istotną częścią. Od 11 lat zmaganiom młodych, rokujących artystów w konkursie uważnie przygląda się prasa oraz najważniejsi dziennikarze radiowi i promotorzy w Polsce. Jak pokazuje rzeczywistość muzycy, których oglądamy w „trendach” szybko zdobywają ogromną popularność, często już rok później stając na festiwalowej scenie w koncercie TOP. Laureatami konkursu trendy są m.in. Andrzej Smolik, Sistars, Zakopower, Bracia, Volver czy Jula.

W tym roku Telewizja POLSAT na zgłoszenia do konkursu czeka do 22 kwietnia do północy. Zgłoszenia można przesyłać pocztą, lub drogą mailową z zeskanowaną wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszeniową. Karty zgłoszeniowe i informację o konkursie można znaleźć na stronie festiwalu: http://www.toptrendy.pl/.

Konkurs „trendy” to dziś marka na polskim rynku muzycznym nie dziwi więc fakt, że co roku odnotowywana jest ogromna liczba zgłoszeń. W zeszłym roku, spośród 357 zgłoszonych zespołów i wokalistów wybrano 10 młodych artystów, którzy wykonali swoje piosenki w koncercie „trendy”. Zwyciężył Sebastian Riedel z zespołem Cree piosenką „Jestem tu dla Ciebie”. Koncert cieszy się również dużą sympatią widzów. Występy młodych wokalistów i zespołów w koncercie „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 oglądał prawie co piąty widz.

Tegorocznych finalistów konkursu „trendy” spośród nadesłanych zgłoszeń, wybiorą przedstawiciele największych i kluczowych rozgłośni radiowych w Polsce oraz organizatorzy – Telewizja POLSAT.

Rzecznikiem prasowym Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie Konrad Stachurski.

Sopot TOPtrendy Festiwal, odbędzie się w tym roku w dniach 30 maja-1 czerwca.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *