Ruszają zdjęcia do szóstej serii „Czasu Honoru”

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia br., ruszają zdjęcia do 6. części serialu „Czasu Honoru”. Akcja 13-odcinkowego serialu rozgrywa się w 1946 roku, rok po wydarzeniach przedstawionych w piątym sezonie. Pierwszy klaps padnie w siedzibie Polskiego Radia S.A. w Warszawie, gdzie serialowa Wanda (Magdalena Różdżka) jako spikerka radiowa odczytuje wiadomości. Premiera już jesienią w TVP2/HD.

W 6. sezonie „Czasu honoru” poznamy dalsze losy trójki bohaterów – Bronka, Michała, Władka oraz ich najbliższych – od momentu, w którym zakończyła się V część, czyli gdy drogi przyjaciół z AK rozchodzą się, a Janek (Antoni Pawlicki) ginie z rąk pułkownika Wasilewskiego.

Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Główni bohaterowie serialu – Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski) nie mogą pogodzić się z panującym porządkiem. Postanawiają, zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą, walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych – Wandę (Magdalena Różczka), Celiną (Olga Bołądź), Rudą (Karolina Gorczyca) i Lenę (Agnieszka Więdłocha). Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

Pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne akcje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów.

Serial realizowany będzie głównie na terenie Warszawy (m.in. w Parku Skaryszewskim, kościołach przy Czerniakowskiej i Senatorskiej, restauracjach w Wilanowie, Cmentarzu Powązkowskim, Instytucie Francuskim przy Senatorskiej) oraz w Zalesiu Górnym, Milanówku, Konstancinie, Sulejówku, Jabłonnie, Jadwisinie, Płocku.

Dla potrzeb realizacji serialu zainscenizowane zostały m.in.: targowisko, bar mleczny, warszawskie ulice z lat 40-tych, pokoje przesłuchań, mieszkania w Warszawie lat 40-tych, kawiarnia i pub w Londynie, placówki dyplomatyczne w Monachium.

W obsadzie 6. części serialu zobaczymy znanych już doskonale z ról w serialu: Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Magdalenę Różdżkę, Agnieszkę Więdłochę, Karolinę Gorczycę, Olgę Bołądź, Katarzynę Gniewkowską, Ewę Wencel, Piotra Adamczyka, Magdalenę Cielecką.

Pojawią się także nowi bohaterowie, w których wcielą się m.in Sonia Bohosiewicz, Marcin Żurawski, Joanna Osyda, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Schejbal.

Serial reżyserują Michał Rosa i Katarzyna Klimkiewicz. Autorami scenariusza – tak jak w poprzednich seriach – jest duet Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial produkuje Michał Kwieciński i firma AKSON STUDIO na zlecenie TVP.

Zdjęcia do 13 premierowych odcinków 6. serii „Czasu honoru” potrwają do połowy sierpnia. Premiera jesienią 2013 roku w TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *