Ruszyły zdjęcia do 5. serii „Policjantek i Policjantów”

We Wrocławiu rozpoczęły się właśnie zdjęcia do nowej, piątej już serii odcinków „Policjantek i Policjantów”, którą Czwórka pokaże po wakacjach. Ekipa realizowanego przez ATM Grupę serialu przystąpiła do pracy na planie już tydzień po zakończeniu premierowej emisji czwartego sezonu.

W nowych odcinkach, obok dobrze znanych widzom odtwórców głównych ról – Mariusza Węgłowskiego (Mikołaj), Magdy Malcharek (Ola), Wojciecha Sukiennika (Krzysiek), Anny Kukawskiej (Emilka), Przemysława Puchały (Jacek) i Igora Korusa (Mieszko) – wystąpią nowi aktorzy, którzy dołączą do stałej obsady m.in. Magdalena Wróbel i Honorata Witańska.

Piątą serię „Policjantek i Policjantów” widzowie TV4 obejrzą jesienią.

Poprzednia, zakończona 1 czerwca 2016 roku, okazała się kolejnym potwierdzeniem rosnącej z sezonu na sezon oglądalności tej produkcji. Wiosną serial śledziło średnio 1,5 mln osób, przy średnich udziałach w rynku na poziomie 11,4% (SHR All 4+) oraz 10,4% w grupie komercyjnej.

Liczba widzów „Policjantek i Policjantów” w porównaniu do poprzedniej, jesiennej edycji zwiększyła się o 3%, a rok do roku o 35%. Natomiast udziały serialu w stosunku do trzeciego sezonu wzrosły o 14% wśród wszystkich widzów i o 3% w grupie 16-49, a rok do roku – odpowiednio o 45% i 32%.

Czwarty sezon odnotował też największe rekordy w historii serialu. Tej wiosny widownia „Policjantek i „Policjantów” dwukrotnie przekroczyła 1,9 mln osób, a odcinek o najwyższych udziałach w rynku uzyskał 13,2% w grupie 4+ i 14,5% w grupie komercyjnej. Wśród widzów telewizji naziemnej było to 24% (SHR DVBt 16-49), dzięki czemu w tej grupie Czwórka pokonała wówczas największe telewizje w Polsce.

Warto dodać, że wiosna zapewniła też ogólny przyrost udziałów samej stacji. W okresie marzec-maj 2016 roku wyniosły one 3,4% w grupie 4+ oraz 3,8% w grupie komercyjnej, wykazując wzrost w porównaniu z wiosną 2015 roku o odpowiednio 10% i 8%.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *