Ruszyły zdjęcia do 3. sezonu „Hapa i Leonarda”

W Atlancie w stanie Georgia ruszyły zdjęcia do 3. sezonu uznanego przez krytyków serialu „Hap i Leonard”. Na nowy sezon serii, która nosi tytuł „Hap i Leonard: The Two-Bear Mambo”, składać się będzie sześć odcinków. W Polsce serial emitowany jest na kanale AMC, a jego powrót na antenę planowany jest w 2018 roku. Scenariusz do 3. sezonu powstał w oparciu o trzecią książkę z serii o Hapie i Leonardzie zatytułowaną „The Two-Bear Mambo” autorstwa Joego Lansdale’a.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

W trzeciej odsłonie serii o przygodach dwóch najlepszych kumpli, Hapa i Leonarda, w których wcielają się James Purefoy (Hap) oraz Michael Kenneth Williams (Leonard), do obsady dołączy zdobywca Oscara Louis Gossett Jr. („Oficer i dżentelmen”, „Korzenie”). Aktora zobaczymy w roli Bacona, byłego weterynarza, a obecnie kucharza w miejscowej knajpie. W serialu pojawią się także: mający na swoim koncie wiele nominacji do nagród Emmy oraz Złotych Globów, Corbin Bernsen („Prawnicy z Los Angeles”, „Świry”), który wcieli się w rolę Szefa Cantucka, pyskatego i ordynarnego komendanta policji, oraz Andrew Dice Clay („Blue Jasmin”, „Ekipa”) jako Sonny Knox, głoszący niepoprawne politycznie hasła miejscowy DJ. Oprócz tego zobaczymy również: Laurę Allen („American Horror Story: Kult”, „Uśmiech Mony Lizy”) jako Oficer Reynolds, policjantkę pochodzącą ze wschodniego Teksasu – dewotkę skrywającą swoją prawdziwą naturę za odznaką, oraz muzyka Curtisa Hardinga, który wcieli się w dwie role skonfliktowanych z Klanem postaci – rolę L.C. Soothe’a – legendy bluesa, jak również Bobby’ego Joe – wnuka L.C. Soothe’a.

Kiedy Florida Grange znika bez śladu, Hap i Leonard wyruszają na jej poszukiwania. W miarę odkrywania kolejnych wątków tajemnicy, dwójka kumpli wplącze się w dziwne relacje z typkami spod ciemnej gwiazdy, włączając w to prawdopodobnie przekupionego szeryfa. Po raz kolejny przemierzając wschodni Teksas, na swojej drodze napotkają sztorm na miarę tego z biblijnych przypowieści. Hap i Leonard będą dwoić się i troić, by odnaleźć Floridę, zanim to członkowie Klanu odnajdą ich. Bohaterowie wyniosą z tej historii cenną lekcję o tym, że dobrzy chłopcy nie zawsze wygrywają, a wszystko jest niczym wobec sił Matki Natury.

„Hap i Leonard” to seria powstała w oparciu o prozę Joego Lansdale’a, opowiadająca o przygodach dwóch najlepszych kumpli Hapa Collinsa (James Purefoy, „The Following”, „Rzym”), białego chłopaka ze wschodniego Teksasu ze słabością do kobiet z Południa oraz Leonarda Pine’a (Michael Kenneth Williams „Długa noc”, „Prawo ulicy”), czarnoskórego geja i weterana wojny wietnamskiej o gorącym temperamencie. Tiffany Mack („Timeless”, „iZombie”) powróci jako Florida Grange, adwokat Leonarda i obiekt fascynacji Hapa. W serialu ponownie zobaczymy także Cranstona Johnsona („Atlanta”, „Find a Way”) jako Detektywa Hansona.

Sezon 1. powstał w oparciu o pierwszą książkę z serii o przygodach dwójki bohaterów „Sezon na szaleńców”, a w rolach głównych pojawili się Christina Hendricks („Mad Men”) oraz Jimmi Simpson („Westworld”). Inspiracją dla 2. sezonu była natomiast kolejna część zatytułowana „Mucho Mojo”, a oprócz odtwórców tytułowych ról znaleźli się w nim m.in.: Brian Dennehy („Death of a Salesman”) oraz Irma P. Hall („Soul Food”).

„Hap i Leonard” to serial produkcji AMC Studios. John Wirth („Hell on Wheels”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”) ponownie podjął się pracy nad tworzeniem serialu jako showrunner i producent wykonawczy, a jako producenci wykonawczy powrócą także: Jim Mickle, Nick Damici, Jeremy Platt oraz Linda Moran. Reżyserami odcinków będą: Jim Mickle, Abe Sylvia oraz Michael Katleman. Do grona scenarzystów: Nicka Damici, Ione’a Lloyda, Jima Mickle’ego i Johna Wirtha dołączyła Pam Veasey.

3. sezon serialu „Hap i Leonard: The Two-Bear Mambo” powróci na antenę AMC w 2018 roku.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *