Ryszard Petru zwycięzcą 20. plebiscytu Srebrne Usta Trójki

Znamy zwycięzcę plebiscytu Programu 3 na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 marca 2016 roku w Studiu Muzycznym im. A. Osieckiej, nagrodą „Srebrne Usta 2015” uhonorowany został przewodniczący Nowoczesnej – Ryszard Petru. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajął duet senatorów Robert Dowhan (PO) i Krzysztof Wiatr (PiS), a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz – lider Ruchu Kukiz’15.

Na wypowiedzi 11 polityków można było głosować od 29 lutego do 19 marca. Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź Ryszarda Petru z 10 grudnia ub.r. Podczas sejmowej debaty lider Nowoczesnej powiedział: „Mam prośbę do pani Pawłowicz o to, żeby się uspokoiła. Opanowała emocje. Niech pani weźmie przykład z pana prezesa Kaczyńskiego – nigdy nie krzyczy. Na sali jak baranek. Wchodzi tutaj – ogień. Wraca – baranek”.

Drugie miejsce przypadło Robertowi Dowhanowi z Platformy Obywatelskiej i Kazimierzowi Wiatrowi z Prawa i Sprawiedliwości za dialog podczas dyskusji o wieku inicjacji szkolnej w Senacie (30 grudnia ub.r.):

Robert Dowhan: Chciałbym pana prosić o przerwę do jutra, do godziny 9:00. Minęło już dokładnie 8 godzin jak debatujemy. Siedzimy w sali bez okien, przy sztucznej klimatyzacji. 8 godzin to jest też jakaś norma, którą powinniśmy przestrzegać.

Kazimierz Wiatr: Zgłaszam głos przeciwny. Nigdy nie było takiego zwyczaju, i nie ma takiego zapisu w regulaminie, że mamy 8 godzin obradować. Nie ma okien, ale są klamki. Dlatego zgłaszam wniosek przeciwny.

Robert Dowhan: Są jeszcze przepisy BHP, które też obligują…

Kazimierz Wiatr: Jeśli chodzi o przepisy BHP, to mamy gaśnice, także wszystko jest zabezpieczone.

Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz, lider Kukiz’15 i autor powiedzenia: „Oni zrobią wszystko, żeby w pewnym momencie zmienić godło Polski z orła na pelikana, który łyknie wszystko” z 30 sierpnia ub.r. (marsz zwolenników JOW-ów).

W finałowej jedenastce znaleźli się ponadto: Tadeusz Cymański, Adam Jarubas, Jarosław Kaczyński, Ewa Kopacz, Jacek Kurski, Magdalena Ogórek i Krzysztof Szczerski.

Gala wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Artur Andrus. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbał Piotr Bukartyk.

Wypowiedzi nominowanych polityków można posłuchać na stronie: polskieradio.pl/trojka/srebrneusta.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *