Seong-Jin Cho z NOSPR na antenie radiowej Dwójki

W piątek, 30 października 2015 roku o godzinie 19:30, Dwójka Polskiego Radia zaprasza na transmisję – w Katowicach, z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Liebreicha, wystąpi zwycięzca tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Seong-Jin Cho.

W programie znajdzie się Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz IV Symfonia „Tansman Epizody” op. 85 Henryka Mikołaja Góreckiego. W przerwie będzie można wysłuchać rozmowy z Seong-Jin Cho, a także z Joanną Wnuk-Nazarową – dyrektor naczelna i programowa orkiestry opowie o pierwszym wykonaniu IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego przez NOSPR.

Seong-Jin Cho urodził się 28 maja 1994 roku w Seulu, studiuje w Konserwatorium Paryskim pod kierunkiem Michela Beroffa. Jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Moskwie (2008) i konkursu pianistycznego w Hamamatsu (2009, Japonia). Zdobył także III nagrodę w Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Rosji (2011) oraz im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2014). Koncertował z orkiestrami Teatru Maryjskiego, Filharmonii Praskiej, Monachijskiej, Seulu, Filharmonii Uralu, Berlińską Orkiestrą Radiową (dyr. Marek Janowski), Rosyjską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Symfoniczną Bazylei, Tokijską Orkiestrą Symfoniczną, Radio France. Odbył tournées po Japonii, Niemczech, Francji, Rosji, Polsce, Izraelu, Chinach i USA. Wystąpił m.in. z recitalami w Operze Tokijskiej, w Osace, Konserwatorium Moskiewskim i Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Uczestniczył w licznych europejskich festiwalach, m.in. w Petersburgu, Moskwie, Nowym Jorku, Castleton, Dusznikach-Zdroju oraz Krakowie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *