Sergiy Derevyanchenko – Sam Soliman na żywo w Fightklubie

Pojedynek stawiającego pierwsze poważne kroki w zawodowym boksie, ale mającego na rozpisce kilka efektownych zwycięstw Derevyanchenki z ringowym wyjadaczem walczącym już kilka razy o tytuł mistrza świata Samem Solimanem. Pojedynek ten będzie wydarzeniem wieczoru na gali w Foxwoods Resort w Mashantucket. Walka do zobaczenia na żywo wyłącznie w Fightklubie. Początek transmisji w nocy z czwartku na piątek o godzinie 2:00.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Doświadczenie w tej konfrontacji z pewnością będzie mocnym atutem Solimana. Australijczyk to były mistrz świata IBF w wadze średniej. Tytuł ten wywalczył w maju 2014 roku pokonując na punkty Felixa Sturma. Stracił go jednak pięć miesięcy później przegrywając – także na punkty – z Jermainem Tylorem. Porażką zakończyła się też kolejna walka „Kinga” z Dominikiem Wade’em. Było to jak na razie jego ostatnie starcie w karierze, teraz po 11-miesięcznej przerwie australijski czempion znów wraca na ring. Dyspozycja Solimana jest wielką niewiadomą, dlatego trudno wyrokować jak poradzi sobie z Derevyanchenką. Australijczyk nigdy nie był królem nokautu, zawsze jednak potrafił umiejętnie wykorzystać wszystkie swoje atuty. Jeśli i tym razem będzie perfekcyjnie przygotowany do pojedynku może pokusić się o zwycięstwo. Jego dotychczasowy bilans to 44 wygrane (18 KO) i 13 porażek, zdecydowaną większość z nich poniósł jednak walcząc o pasy.

Derevyanchenko szansy o mistrzostwo świata jeszcze nie otrzymał, kariera 30-latka rozwija się jednak coraz płynniej. Czwartkowa walka będzie jego dziewiątą w karierze. We wszystkich poprzednich odniósł komplet zwycięstw, sześć z nich kończąc przed czasem. W swoich ostatnich pojedynkach efektownie pokonał Jessiego Nicklowa i Mike’a Guya. W starciu z Solimanem celuje w kolejne zwycięstwo. W przypadku wygranej brązowy medalista MŚ z 2007 roku i uczestnik IO w Pekinie z pewnością awansuje w światowych rankingach i być może w niedalekiej przyszłości otrzyma możliwość walki o jeden z mistrzowskich pasów. Walka Derevyanchenko vs Soliman w nocy z czwartku na piątek o godzinie 2:00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *