Seria filmów Kryminalne wypieki w AXN White

Autorka ponad 50 książek, nazywana królową kuchennych zbrodni, bestsellerowa autorka kryminalnych zagadek i miłośniczka wypieków. Joanne Fluke urodziła się w rodzinie cukierników i piekarzy w małym mieście w Minnesocie. Od dziecka uwielbiała piec. Pracowała w wielu zawodach, m.in. była asystentką prywatnego detektywa, pisała scenariusze telewizyjne, pracowała jako psycholog i muzyk. Pisać zaczęła już w latach 80-tych. Tworzyła romanse i horrory pod wieloma pseudonimami: Jo Gibson, Chris Hunter, John Fischer, R.J. Fischer, Kathryn Kirkwood i Gina Jackson.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AXN White

Prawdziwą sławę przyniosły jej książki z serii o Hannie Swanson – właścicielce piekarni z małego miasteczka w Minnesocie, która rozwiązuje tajemnicze morderstwa. Książki są połączeniem kryminału i romansu, w których Joanne zamieszcza również swoje przepisy na niesamowite wypieki. Fluke w ramach promocji swoich książek zaczęła piec dla fanów swoje słynne czekoladowe ciasteczka, których podobno rozdała w ciągu 20 lat już ponad 500 000!

Seria książek o Hannie Swanson liczy 30 tytułów, które wielokrotnie znajdowały się na liście bestsellerów „The New York Times”, a jej najsłynniejsza seria, Kryminalne wypieki doczekała się ekranizacji, które w styczniu pokaże kanał AXN White.

Źródło: AXN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *