Seria „Klasyczne – elektryczne” na kanale Polsat Viasat Explore

Obawy związane ze zmianami klimatycznymi i emisją spalin inspirują do podejmowania różnych działań. Zespół pomysłowych mechaników wykorzystuje najnowsze technologie i osiągnięcia inżynieryjne, aby restaurować klasyczne pojazdy, przebudowywać je i przekształcać w samochody elektryczne. Każdy odcinek serii skupia się na przebudowie jednego klasycznego pojazdu, takiego jak Porsche 914 czy VW Camper. Każdy z nich ma wyjątkową historię, z każdym wiążą się inne wyzwania projektowe i inżynieryjne. Szybkie tempo, duża dawka wiedzy i rozrywki – seria „Klasyczne – elektryczne” to współczesne spojrzenie na kwestię renowacji i przebudowy samochodów. Premiera w piątek 14 maja o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Sprawdź godziny emisji serii „Klasyczne – elektryczne” w PROGRAMIE TV

Samochody elektryczne przeżywają swój rozkwit. Wcześniej uważano je za wynalazek niepotrzebny i generujący zbyt wysokie koszty, ale obecnie auta napędzane energią elektryczną zyskują coraz więcej zwolenników. W sercu Walii mieści się zakład Electric Classic Cars, w którym eksperci przekształcają klasyczne samochody w nowoczesne, w pełni elektryczne auta. Walijscy mechanicy są pionierami na tym nowym i szybko rozwijającym się rynku. Dla każdego klienta tworzą niestandardowe konstrukcje, a ich innowacje pomagają autom zwiększyć niezawodność i osiągnąć lepszą wydajność jazdy. Niektóre starsze klasyki wymagają modernizacji hamulców i zawieszenia, aby poradzić sobie z dodatkową mocą. Dzięki temu zyskują również dodatkowe udoskonalenia, takie jak: ogrzewanie elektryczne, wspomaganie kierownicy czy system hamowania rekuperacyjnego.

Założyciel Electric Classic Cars – Richard „Moggy” Morgan, wraz ze swoim zespołem, w programie mierzy się z dziesięcioma klasycznymi samochodami, w tym między innymi z takimi egzemplarzami jak:

Karmann Ghia: ikona stylu lat 60. Volkswagen Karmann Ghia prezentuje się okazale, ale nigdy nie był tak szybki, jak mógł się wydawać. Moggy wraz z zespołem zainstalują w nim napęd elektryczny, ale czy są w stanie zapewnić mu osiągi, na jakie zasługuje, nie rujnując przy tym klasycznych wrażeń z jazdy?

Land Rover Defender: to pierwszy elektryczny samochód z napędem na cztery koła. Takie auta są duże i ciężkie, a ich układy napędowe skomplikowane. Być może właśnie dlatego tak niewiele osób decyduje się na zmianę napędu na cztery koła na napęd elektryczny. Próba unowocześnienia ikony XX wieku zmusza zespół ekspertów, by wymyślili na nowo niemal każdy aspekt mechaniki. Zadanie jest o tyle trudniejsze, że Land Rover Defender posiada słabo zaawansowane technologicznie podstawy. Czy uda się znaleźć sposób, by zapewnić samochodowi maksymalną moc i zasięg przy jednoczesnym zachowaniu napędu na cztery koła?

Porsche 914: zadanie polega na zaprojektowaniu elektrycznego, sportowego samochodu, który Porsche mogłoby skonstruować w latach 70. Ze względu na niezwykłą stylistykę i skromną moc, model 914 nigdy nie cieszył się szczególną popularnością, ale zawsze miał duży potencjał. Czy eksperci zdołają wykrzesać z siebie wszystkie siły, żeby stworzyć najlepsze elektryczne Porsche 914?

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Premiera 1. sezonu programu „Klasyczne – elektryczne” w piątek 14 maja o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore. Kolejne odcinki w piątki o 22:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *