Seria „Mars” jesienią na National Geographic Channel

„Mars” opowiada dramatyczną historię sukcesów i porażek związanych z współczesną eksploracją kosmosu, kreśląc wstrząsający obraz pierwszej próby kolonizacji tej odległej planety. Seria dokumentalna zadebiutuje na ekranach National Geographic Channel w 171 krajach i 45 językach w listopadzie 2016 roku.

Chwila, kiedy pierwsi ludzie postawią stopę na Marsie, będzie bardziej znaczącym momentem w dotychczasowej historii technologii, filozofii i podboju kosmosu, niż wszystko, co wydarzyło się wcześniej, ponieważ przestaniemy już być gatunkiem skazanym na życie na jednej planecie – Stephen Petranek, autor książki „How We’ll Live on Mars”.

Spośród wszystkich planet układu słonecznego, żadna nie przyciągnęła naszej zbiorowej uwagi bardziej niż Mars. Dążenie do wysłania ludzi na Marsa angażuje w kosmicznym wyścigu najtęższe umysły współczesnej nauki, przenika też kulturę masową – choćby za sprawą takich przebojów kinowych jak „Marsjanin” czy tweetów wysyłanych z kosmosu przez astronautę Scotta Kelly’ego. Dziś National Geographic Channel, producenci: Brian Grazer z RadicalMedia, Michael Rosenberg z Imagine Entertainment, Justin Wilkes oraz Dave O’Connor z RadicalMedia połączyli siły, aby wysłać widzów w kosmos dalej niż kiedykolwiek wcześniej. A to wszystko dzięki serii „Mars”, której premiera będzie globalnym wydarzeniem telewizyjnym.

Akcja serii „Mars” osadzona jest zarówno w przyszłości i teraźniejszości, otwiera nowy rozdział w telewizyjnej narracji, łącząc elementy serialu fabularnego z sekwencjami dokumentalnymi, które zilustrują dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Marsa. Sześcioczęściowa seria opowiada inspirującą historię z perspektywy fikcyjnej misji załogowej na Czerwoną Planetę, która odbywa się w 2033 roku.

Fabularne elementy scenariusza i efekty specjalne, charakterystyczne dla filmu fabularnego, malują realistyczny obraz świata przyszłości. Historie współczesnych starań, by dotrzeć do Czerwonej Planety opowiadane są za pomocą realistycznych wstawek dokumentalnych oraz wywiadów z naukowcami i innowatorami, którzy kierują badaniami oraz rozwojem technologii kosmicznej. Producenci wykonawczy Howard i Grazer specjalnie wybrali meksykańskiego filmowca Everardo Gouta („Dni łaski”), który wyreżyserował fabularne fragmenty serii, nakręcone na początku br. w Budapeszcie i Maroku.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *