Seria „Młodzi doktorzy” w TVP1 HD

Sześcioro młodych lekarzy wkracza w świat medycyny. Podejmują wyzwania zawodowe i starają się godzić pracę z życiem osobistym. Są bardzo różni, ale łączy ich jedno: miłość do zawodu i oddanie pacjentowi. Nowa seria pojawi się w TVP1 HD zimą tego roku.

Trwają zdjęcia do serii dokumentalnej pt. „Młodzi doktorzy”, realizowanej przez Alinę Mrowińską („Podwójne życie Piotra S.”, „Magda, miłość i Rak”) i Joannę Frydrych („Uwolnić motyla”). Cykl opowiada o początkujących lekarzach, którzy wkraczają w świat medycyny – rezydenci, stażyści, wolontariusze, doktoranci, pracownicy etatowi… kim właściwie są? Z jakim nastawieniem i z jakimi emocjami podejmują zawodowe wyzwania, jak przeżywają kontakt z pacjentem i jego rodziną, postawienie diagnozy, wykonanie zabiegu czy operacji. Czy po latach studiów i przygotowań do zawodu odnajdują w sobie predyspozycje do dawania siebie innym?

Bohaterowie często muszą prywatne życie podporządkować pracy. Bywa to niewygodne i obciążające. Czy znajdują czas na przyjaźnie, kino, hobby, rodzinę? Czy to jakimi są ludźmi ma wpływ na to, jakimi stają się lekarzami? Na te i inne pytania widzowie znajdą odpowiedzi w serii „Młodzi doktorzy”. Jej bohaterowie to: Radosław Smoczyński (trzeci rok specjalizacji z kardiochirurgii), Maciej Tyczyński (piąty rok specjalizacji z kardiologii), Joanna Wiśniewska-Goryń (czwarty rok specjalizacji z Chirurgii Plastycznej, po specjalizacji z Chirurgii Ogólnej), Edyta Szymańska (drugi rok specjalizacji z pediatrii), Monika Kiełbus-Drobniak (drugi rok specjalizacji z położnictwa i ginekologii), Jadwiga Kłapa-Zarecka (pierwszy rok specjalizacji z medycyny rodzinnej).

Seria „Młodzi doktorzy” na podstawie formatu BBC, produkowana przez Endemol Polska, realizowana jest na zlecenie Redakcji filmu dokumentalnego TVP1, kierowanej przez dokumentalistę Andrzeja Fidyka.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *