Christian Anting w Zarządzie Grupy TVN

Grupa TVN SA powiększyła skład Zarządu i powołała do niego Christiana Antinga ze skutkiem natychmiastowym. Christian Anting odpowiedzialny będzie za segment Digital & e-Commerce.

W ramach tej funkcji Christian Anting odpowiedzialny będzie za wszystkie działania spółki w zakresie Digital & e-Commerce, w tym za usługi Online Entertainment i OTT, e-Commerce i Retail oraz za TVN Ventures, część grupy zajmującą się przedsięwzięciami cyfrowymi. Zakres jego obowiązków obejmować będzie także działania związane z dystrybucją międzynarodowych kanałów grupy, w tym iTVN i iTVNExtra.

Christian ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w TVN jak i innych przedsięwzięciach w obszarze rynku cyfrowego. Jego doświadczenie z pewnością będzie świetnym wzmocnieniem i wsparciem działań naszego Zarządu. W miarę jak TVN umacnia się na wiodącej pozycji na rynku VoD (wideo na żądanie), kształtowanie działań w zakresie Digital i e-Commerce na poziomie zarządu pozwoli naszym zdaniem na dalsze przyspieszenie rozwoju i wzmocnienie naszej pozycji rynkowej – powiedział Markus Tellenbach, prezes i CEO TVN SA.

Cieszę się, że mogę dołączyć do Zarządu, i mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie wniosą dodatkową wartość – powiedział Christian Anting.

Christian Anting dołączył do Grupy TVN w 2010 roku jako wiceprezes Zarządu należącej do TVN płatnej platformy telewizyjnej Telewizja n.

Po fuzji Telewizji n i Canal Plus Cyfrowy przyjął funkcję wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za produkty i politykę programową będącej wynikiem połączenia platformy n+. W 2014 roku Anting został wybrany na stanowisko dyrektora strategicznego (CSO) oraz dyrektora zarządzającego Digital i e-Commerce Grupy TVN.

Przed dołączeniem do Grupy TVN, w latach 2007-2010 Christian Anting piastował funkcje kierownicze w Convers Media w Zurychu, a w latach 2001-2006 w SBS Broadcasting w Londynie, Amsterdamie i Sztokholmie. Uprzednio zajmował kierownicze stanowiska u niemieckich operatorów płatnej telewizji – DF1, Premiere (obecnie Sky Deutschland) i Kirch Group.

Christian Anting ukończył studia na kierunku Ekonomia i Finanse na Uniwersytecie Augsburskim (Niemcy).

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *