Seria wyścigowa Extreme E! w Eurosporcie

W Extreme E, nowej serii wyścigów elektrycznych samochodów terenowych, gwiazdy sportów motorowych będą ścigać się w niesamowitych lokalizacjach dotkniętych negatywnym wpływem zmian klimatycznych i działalności ludzkiej, takich jak pustynia, lodowiec, czy las równikowy. Transmisja niedzielnego X Prix od 12:00 w Eurosporcie 2.

W stawce zobaczymy dziewięć dwuosobowych zespołów – każdy złożony z kobiety i mężczyzny. Widzowie obejrzą w akcji takie sławy jak Jenson Button, Jamie Chadwick, Sebastien Loeb, Molly Taylor, Carlos Sainz i Sara Price. Już w niedzielę gwiazdy będą ścigać się na pustyni w Arabii Saudyjskiej. Miejsce to wybrano, aby zwrócić uwagę na szereg problemów, takich jak rosnące temperatury, częstsze i trwające coraz dłużej okresy suszy, deforestacja i pustynnienie, które są często wynikiem działania człowieka. Transmisja pierwszego wyścigu Extreme E rozpocznie się o 12:00 w Eurosporcie 2, a widzowie usłyszą ekspercki komentarz Grzegorza Gaca.

Sprawdź ofertę kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

W 2021 roku Eurosport będzie również pokazywać wiele innych wydarzeń i serii w sportach motorowych, w tym mistrzostwa Formuły E, 24-godzinny wyścig Le Mans, mistrzostwa samochodów turystycznych FIA WTCR, Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA ERC i Mistrzostwa Świata FIM Endurance EWC.

Źródło: Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *