Dzień Disneya na antenie Polsatu

Dzień Disneya w Polsacie po raz trzeci! Pierwszą edycję tego filmowego wydarzenia gościliśmy na naszej antenie w Wielkanoc 2019. Dzięki Disneyowi Polsat był wówczas najchętniej oglądaną stacją telewizyjną, a pokazany premierowo film pt. „Piękna i Bestia” – świątecznym hitem nr 1. Druga edycja odbyła się niemal rok później i również była niebywałym sukcesem komercyjnym. Powracamy z tą ideą i w Wielkanocny Poniedziałek (5 kwietnia br.) znów Dzień Disneya odbędzie się w Polsacie!

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

W ramach Dnia Disneya, od świątecznego poranka do głównego wieczornego seansu, będziemy prezentować animowane i aktorskie przeboje kinowe. Rozpoczynamy od hitowej animacji „Gdzie jest Nemo” (g. 7:25). Film wytwórni Disney i Pixar, opowiadający o przygodach małej rybki w ogromnym oceanie, przyniósł rekordowe zyski z dystrybucji na całym świecie. W 2016 roku na ekrany kin „wpłynął” sequel pt. „Gdzie jest Dory” (g. 9:30) i odniósł jeszcze większy sukces kasowy.

Kino Disneya to zawsze prawdziwa filmowa uczta, pod znakiem wystawnej scenografii, z plejadą gwiazd w obsadzie, i taki będzie jedyny pokaz tego dnia filmu aktorskiego – „Mary Poppins powraca” (g. 11:35). Wraz z musicalem Disneya przenosimy się do Londynu w 1935 roku – 25 lat po wydarzeniach opowiedzianych w klasycznej „Mary Poppins”. Tej arcytrudnej sztuki zmierzenia się z legendarną historią podjął się reżyser Rob Marshall. Współcześnie w postać tytułową wcieliła się zdobywczyni Złotego Globu, Emily Blunt, a partnerują jej w rolach drugoplanowych takie znakomitości ze świata kina i teatru muzycznego, jak: Colin Firth, Meryl Streep, Emily Mortimer, Angela Lansbury, Julie Walters, Ben Whishaw oraz Lin-Manuel Miranda. Film ten otrzymał aż cztery nominacje do Oscarów.

Prym wśród animowanych Księżniczek Disneya wiedzie odważna i niezależna Roszpunka. Zapraszamy na pełną ciepła i humoru, nową wersję tej baśniowej opowieści w animacji pt. „Zaplątani” (g. 14:20). Podczas tegorocznego Dnia Disneya będzie można również zobaczyć premierowo dwa animowane hity. Pokażemy czwartą, najchętniej oglądaną w kinach, odsłonę przeboju wytwórni Disney i Pixar – „Toy Story 4” (g. 16:30). To pełne zabawnych, a zarazem wzruszających sytuacji, arcydzieło animacji komputerowej nagrodzono Oscarem. Ukoronowaniem tegorocznej edycji Dnia Disneya będzie nominowany do tej nagrody, „Król Lew” (MEGA HIT g. 20:00) z 2019 roku. Ta przygodowa opowieść to produkcja wytwórni Walt Disney Pictures, remake sławnego filmu animowanego o tym samym tytule z 1994 roku.

„Toy Story 4”, „Król Lew” oraz „Mary Poppins powraca” to premiery na antenie Polsatu i zarazem to pierwsze pokazy tych kinowych hitów w telewizji otwartej w naszym kraju. Ale wszystkie filmy, które zaprezentujemy podczas trzeciej edycji Dnia Disneya, to idealne filmowe propozycje do oglądania w domowym zaciszu, w rodzinnym gronie. Dzień Disneya w Polsacie to filmy z optymistycznym przesłaniem i mnóstwem pozytywnych emocji!

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *