Aktorka serialu “Castle”, Stana Katic, powraca w produkcji AXN, “Absentia”. Agentka FBI Emily Byrne, po 6 latach zagadkowej nieobecności wraca do rodzinnego Bostonu. Musi rozwiązać zagadkę swojego zniknięcia oraz stawić czoła nowej rzeczywistości, w której wszyscy jej bliscy ułożyli sobie życie na nowo. Premiera 10-odcinkowego serialu kryminalnego “Absentia” już 26 września o godzinie 22:00 w AXN.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AXN

“Absentia” to serial o rodzinnej lojalności i przetrwaniu, znalezieniu swojej wewnętrznej siły w ekstremalnych warunkach, które normalnie zniszczyłyby każdego – mówi Stana Katic

Grana przez Stanę Katic Emily Byrne, podczas pościgu za seryjnym mordercą zniknęła bez śladu, a policja uznała ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.

Stanę Katic widzowie znają m.in. z serialu “Castle” oraz filmu “007 Quantum of Solace”, gdzie grała u boku Daniela Craiga. Stana jest także producentem wykonawczym “Absentii”. Męża głównej bohaterki gra Patrick Heusinger, którego można oglądać w takich produkcjach jak “Jack Reacher: Nigdy nie wracaj” czy “To tylko seks”. W serialu zobaczymy także Carę Theobold (“Downton Abbey”) i Richarda Brake’a (“Gra o tron”).

Reżyserem oraz producentem wykonawczym nowej produkcji SPT Networks jest Oded Ruskin (“False flag”). Wśród producentów są także: Maria Feldman (“False flag”, “Fauda”, “Homeland), Matt Cirulnick i Julie Glucksman. Scenariusz pilotażowego odcinka napisała Gaia Violo.

Premiera serialu “Absentia” we wtorek 26 września o godzinie 22:00 w AXN. Kolejne odcinki w każdy wtorek o godzinie 22:00.

Źródło: Sony Pictures Television