Serial „Atlanta” na FOX Comedy

Życie we wszystkich jego odcieniach z muzyką w tle. Tak zapowiada się „Atlanta”, najnowszy serial, który już 25 listopada 2016 roku pojawi się na FOX Comedy. Historia młodych czarnoskórych muzyków, którzy pragną zdobyć scenę „Atlanty” podbiła już serca amerykańskiej widowni. Hip-hopowa kultura zamknięta w 10 odcinkach, obfituje w inteligentny humor, rozśmiesza i bawi, ale jednocześnie zmusza do przemyśleń.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym FOX Comedy

„Atlanta” to serial opowiadający o perypetiach młodego czarnoskórego chłopaka, Earnesta „Earna” Marksa, w tej roli Donald Glover („Magic Mike XXL”), który porzucając college, planuje zostać gwiazdą hip-hopu. Szybko jednak okazuje się, że większe sukcesy na tym polu odnosi, będący na bakier z prawem, Paper Boi, kuzyn Earna. Chłopak podejmuje próbę współpracy z kuzynem, ale dość szybko okazuje się, że ich postrzeganie świata, spojrzenie na muzykę czy podejście do biznesu, są zupełnie odmienne. Generuje to poważne nieporozumienia, a jednocześnie zabawne perypetie. Pomimo, że główny bohater jest bystrym i radosnym „chłopakiem z sąsiedztwa”, to nie radząc sobie z rzeczywistością, staje się ousiderem.

Zamysł tej produkcji jest taki, aby pokazać ludziom jak to jest być czarnym. Serial miał sprawić, aby ludzie poczuli jak to jest – powiedział Donald Glover w jednym z wywiadów.

„Atlanta” jest mieszanką komedii i dramatu, śmieszy a jednocześnie zmusza do przemyśleń. Niektórzy recenzenci porównują ten serial z wczesnymi filmami Tarantino.

Prace nad „Atlantą” rozpoczęły się w 2013 roku. Pomysłodawcą, autorem scenariusza i jednocześnie odtwórcą głównej roli jest Donald Glover, czarnoskóry aktor, muzyk i wielokrotnie nagradzany scenarzysta. W branży muzycznej Glover, znany jest jako raper Childish Gambino, za swoje hip-hopowe dokonania w 2015 roku był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Donald Glover nadzorował również prace nad muzyczną stroną serialu.

Oprócz Glovera w serialu wystąpią m.in. : Zazie Beetz („Wolves”) w roli Van, Brian Tyree Henry („Żona Idealna”, „The Knick”) jako Alfred oraz Keith Stanfield („Selma”, „Przechowalnia numer 12”) w roli Dariusa.

Premiera serialu w USA miała miejsce na kanale FX 6 września br. i uzyskała najlepsze wyniki oglądalności na tym kanale w kategorii serialu komediowego w ciągu ostatnich trzech lat – w grupie 18-49 lat film obejrzało 1,9 mln widzów (wyniki oglądalności premiery i z nagrywarek z kolejnych 3 dni). Poprzedni rekord należał do serialu „Inside Amy Schumer”, którego premiera w kwietniu 2013 roku zgromadziła przed telewizorami 1,2 mln widzów.

W związku z ogromną popularnością jaką odniosły pierwsze odcinki serialu, jego twórcy podjęli już decyzję o nakręceniu kolejnej serii.

„Atlanta”

Premiera: piątek, 25 listopada, godzina 22:00

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *