Serial „Czarny poniedziałek” w HBO i HBO GO

fot.: Miller Mobley/Showtime

Kiedy w drugiej połowie lat osiemdziesiątych grupa outsiderów przejmuje klub oldboyów z Wall Street, wydarzyć się może wiele rzeczy, między innymi krach na giełdzie. Serial Czarny poniedziałek, którego producentami są Seth Rogen oraz Evan Goldberg, opowiada o takiej właśnie historii. Pierwszy odcinek produkcji przedpremierowo jest już dostępny od dzisiaj, 8 stycznia, w HBO GO. Premiera w HBO i HBO GO odbędzie się 21 stycznia.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

19 października 1987 roku przeszedł do historii jako Czarny poniedziałek. Tego dnia przez globalne rynki przetoczył się jeden z największych krachów po II wojnie światowej, a giełda na Wall Street odnotowała największą dzienną stratę w historii. Nikt nie wiedział, co było przyczyną tych zdarzeń… do czasu. Serial opowiada o grupie outsiderów, którzy przejęli klub oldboyów z Wall Street i doprowadzili do upadku największego na świecie systemu finansowego.

W rolach głównych w serialu Czarny poniedziałek (Black Monday) występują: wyróżniony dwoma Złotymi Globami Don Cheadle (Hotel Ruanda), Andrew Rannells (serial Dziewczyny) oraz Regina Hall (Stracone nadzieje). W pozostałych rolach pojawią się także: Yassir Lester (serial Making History), Horatio Sanz (serial Glow) oraz Michael James Scott (Aladdin on Broadway).

Gościnnie w produkcji pojawią się także m.in.: wyróżniony nagrodą Emmy oraz dwoma nominacjami do Oscara Bruce Dern (serial Trzy na jednego), Melissa Rauch (Teoria wielkiego podrywu), Julie Hagerty (Czy leci z nami pilot?), Kadeem Hardison (A Different World), Eugene Cordero (Kong: Wyspa Czaszki), Vanessa Bell Calloway (serial Shameless: Niepokorni), Tim Russ (iCarly) oraz Jason Michael Snow (The Book of Mormon), czy Casey Wilson (Happy Endings), Ken Marino (Wet Hot American Summer) i Kurt Braunohler (serial Bunk).

Twórcami serialu są Jordan Cahan (Dziewczyna mojego kumpla) i David Caspe (serial Happy Endings), a rolę producentów wykonawczych pełnią wyróżnieni nominacją do Emmy Seth Rogen oraz Evan Goldberg (Preacher, Supersamiec, Future Man), którzy wyreżyserowali także pierwszy odcinek. Wśród pozostałych producentów jest także odtwórca jednej z głównych ról Don Cheadle. Za produkcję serialu odpowiada telewizja Showtime we współpracy z Sony Pictures Television.

Premiera serialu Czarny poniedziałek (Black Monday) odbędzie się w poniedziałek, 21 stycznia w HBO o godz. 21.40. Pierwszy odcinek jest już dostępny przedpremierowo w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO od 21 stycznia. Serial liczyć będzie 10 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *