Serial „Deadwood” w CBS Action

Przekleństwa, błoto, przemoc, alkohol i ogromne nadzieje na szybkie wzbogacenie się – to właśnie wypełnia Deadwood, wyjętą spod prawa osadę w Dakocie Południowej, do której zmierzają najgorsi awanturnicy Ameryki końca XIX w. Co przyciąga ludzi do miejsca, w którym ogólnie przyjętym sposobem na zwrócenie uwagi tłumu jest oddanie kilku strzałów prosto w sufit baru? Są to, rzecz jasna, pieniądze – a konkretniej złoto, w które tereny położone wokół osady wprost obfitują. Na wypełniony wartką akcją i pełnokrwistymi postaciami serial kanał CBS Action zaprasza od 24 września, w weekendy o 23:00 (po dwa odcinki).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Action

Seth Bullock (Timothy Olyphant) to szeryf z Montany, który, zmęczony swoją pracą polegającą na wieszaniu koniokradów w imię prawa, postanawia wraz ze swoim partnerem, Solem Starem (John Hawkes), udać się do Deadwood i założyć sklep z narzędziami. Szybko jednak przekona się, że jego umiejętności strzeleckie będą mu nadal potrzebne – ponieważ osada położona jest na terenach należących do Indian, nie podlega pod jurysdykcję Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że organizująca się tam społeczność rządzi się jedynie prawem pięści i pieniądza. W tych realiach doskonale odnajduje się Al Swearengen (Ian McShane, nagrodzony za tę rolę Złotym Globem), właściciel hotelu, kasyna i burdelu. Tego samego dnia co Seth, do osady przybywa legendarny rewolwerowiec Dziki Bill Hickok (Keith Carradine) wraz ze swoimi towarzyszami – Charliem Utterem (Dayton Callie) i Calamity Jane (Robin Weigert). Gdy wracająca do Minnesoty rodzina zostaje brutalnie zamordowana, Seth, Sol, Bill i Jane postanawiają wyjaśnić sprawę. W pobliżu miejsca masakry znajdują ocalałą dziewczynkę – Sofię.

Część bohaterów filmu, takich jak Seth Bullock, Calamity Jane, Dziki Bill Hickok, Sol Star czy Al Swearengen, to postacie historyczne, które zostały wpisane w fabułę rozgrywającą się w miejscu, gdzie rządzą zbrodnia i bezprawie. Mocną stroną „Deadwood” jest naturalizm i próba wiernego oddania realiów tamtych czasów. Serial otrzymał wiele nagród i nominacji – poza Złotym Globem dla Iana McShane’a, produkcja zdobyła osiem statuetek Emmy, a także nagrodę Women’s Image Network dla Molly Parker oraz AFI Award dla najlepszego programu telewizyjnego w 2005 i 2006 roku.

Na serial „Deadwood” kanał CBS Action zaprasza od 24 września, w weekendy o 23:00 (po dwa odcinki).

Źródło: CBS Action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *