Serial „Dynastia Tudorów” w FOKUS TV

W piątek, 5 czerwca 2015 roku, FOKUS TV zainauguruje emisję serialu „Dynastia Tudorów” („The Tudors”). Postać króla Henryka VIII zagrał Jonathan Rhys-Meyers. Serial zdobył sześć Nagród Emmy oraz dziewięć nominacji. Był również nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Stacja zakupiła prawa do wszystkich sezonów serialu.

Niektórzy zarzucali twórcom serialu, że Henryk VIII w wykonaniu Jonathana Rhys Meyersa jest zbyt przystojny – a przez to niewiarygodny. Sam aktor nie zgadzał się z tym stwierdzeniem, mówiąc: „Serialowy wizerunek Henryka różni się od tego, jaki znamy z portretów – grubego, rudowłosego mężczyzny w średnim wieku – ale jest zgodny z prawdą. Ja gram Henryka atrakcyjnego i wysportowanego, bo tak właśnie wyglądał on w młodości”.

Jonathan Rhys Meyers, zapytany o to, co najbardziej podoba mu się w „Dynastii Tudorów”, bez wahania odpowiada: „Scenariusz. Dziś nikt nie chce lekcji historii – to jest nudne. Scenarzysta Michael Hirst zaproponował niezwykle emocjonujący, wciągający serial. Wspaniale wyczuł, jak ówcześni ludzie myśleli, jak postrzegali seksualność, czego się bali, w co wierzyli”.

„Dynastia Tudorów” to historyczne widowisko zabierające widzów do XVI-wiecznej Anglii, na dwór króla Henryka VIII – władcy, która ma wszystko oprócz jednego – męskiego potomka. Obarczając winą za brak syna żonę, Katarzynę Aragońską, zaczyna żyć obsesją na punkcie pięknej Anny Boleyn. Szuka sposobu, by unieważnić swoje małżeństwo. Szarą eminencją dworu jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Własne rozgrywki prowadzi też Anna – nie cofnie się przed niczym, by spełnić swoje marzenie – zostać nową żoną króla. Tu każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel.

fokustvdynastiatudorow

„Dynastia Tudorów”

Premiera: piątek, 5 czerwca, godzina 23:00
Emisja: piątek, godzina 23:00
Powtórka: sobota, godzina 22:00

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *