Trzeci sezon „Policjantek i Policjantów” jesienią w Czwórce

Jesienią widzowie Czwórki (TV4) będą mogli zobaczyć nowy, trzeci już, sezon „Policjantek i Policjantów”, serialu obyczajowego, który stał się jedną z flagowych produkcji stacji.

Serial, który od startu we wrześniu 2014 roku z tygodnia na tydzień gromadził coraz większą widownię, w pierwszym sezonie oglądało średnio 821 tys. osób, przy ponad 6% udziałach w grupie komercyjnej, zapewniających Czwórce w paśmie 19-20 pozycję czwartej stacji w Polsce, przed Dwójką, TV Puls i TVN 7. Z kolei wiosenne premiery śledziło już średnio 1,1 mln widzów, przy udziałach w grupie 16-49 wynoszących prawie 8%. Wśród widzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej udziały te wyniosły 12,5%, co pozwoliło Czwórce wyprzedzić w paśmie także Jedynkę i obejmować w tym czasie trzecie miejsce na rynku.

W nowym sezonie, obok nowych wątków sensacyjnych, pojawią się zupełnie nowe problemy w życiu osobistym bohaterów. Powiększy się także grono pierwszoplanowych postaci i obsada serialu.

Zdjęcia do trzeciej transzy „Policjantów i Policjantek” rozpoczną się już 10 czerwca 2015 roku.

Emisję trzeciego sezonu poprzedzi premiera filmu telewizyjnego opartego na serialu. Będzie to druga pełnometrażowa fabuła na podstawie „Policjantek i Policjantów”. Poprzednia, „Pokój 119 – Policjantki i Policjanci”, wyemitowana przed startem drugiej serii, zebrała ponadmilionową widownię i 6,6% udziałów w grupie 16-49, przyczyniając się do dobrego otwarcia wiosennego sezonu – jego pierwszy odcinek obejrzało wówczas 1,256 mln osób.

Akcja najnowszego filmu chronologicznie umiejscowiona jest pomiędzy wydarzeniami ostatnich odcinków drugiej serii a fabułą trzeciej. Stanowi rozwinięcie zawiązanego w końcówce drugiego sezonu wątku śledztwa w sprawie przemytu narkotyków, podczas którego bezwzględni przestępcy szantażują i zmuszają do współpracy posterunkową Olę.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *