Serial „Extant: Przetrwanie” na CBS Action

fot. Dale Robinette/CBS 2014 CBS Broadcasting, Inc. All Rights Reserved

Nieodległa przyszłość. Doktor Molly Woods, doświadczona astronautka, powraca na Ziemię po 13-miesięcznej, jednoosobowej misji w kosmosie. Jedyne, o czym marzy, to powrót do normalnego życia u boku swojego kochającego męża Johna, wraz z którym wychowuje kilkuletniego Ethana. Spokój nie jest jednak jej pisany – zwłaszcza gdy okazuje się, że w trakcie swojej spędzonej samotnie w przestrzeni kosmicznej misji kobieta w niewyjaśniony sposób zaszła w ciążę… Na trzymający w napięciu, zrealizowany z rozmachem przez Stevena Spielberga serial „Extant: Przetrwanie” kanał CBS Action zaprasza od 3 do 19 kwietnia w dni powszednie o godz. 20:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Action

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że życie Molly Woods (Halle Berry) jest idealne – doceniana przez swoich pracodawców z International Space-Exploration Agency astronautka powraca cała i zdrowa ze swojej ponad rocznej misji w kosmosie prosto w ramiona kochającego męża Johna (Goran Visnjic, znany z „Ostrego dyżuru”) i syna Ethana (Pierce Gagnon, znany z filmu „Looper – Pętla czasu”) do ich pięknego domu. Pierwsze sceny ukazują przyszłość w kolorowych barwach – rzeczywistość przypomina tę naszą, tylko ulepszoną o samosterujące się pojazdy, śmietniki automatycznie usuwające odpady oraz lustra, które jak za dotknięciem różdżki zamieniają się trójwymiarowe telewizory. Złudzenie, że Molly pozbawiona jest trosk, szybko pryska – kobieta wciąż kryje w sobie smutek związany ze śmiercią Marcusa, jej ukochanego chłopaka, oraz z niemożnością posiadania dzieci – wychowywany przez nią chłopiec jest tak naprawdę androidem, wybudowanym i zaprogramowanym przez jej męża, rozpaczliwie pragnącego posiadania dzieci. Jej bezpłodność pogłębia tylko szok Molly, gdy w trakcie rutynowego badania po odbyciu misji dowiaduje się, że jest w 14. tygodniu ciąży…

„Extant: Przetrwanie” to prawdziwa gratka dla widzów zafascynowanych tematyką science fiction – w serialu podejmowane są takie wątki, jak przyszłość ludzkiego gatunku w obliczu wciąż rozwijającej się sztucznej inteligencji, zagrożenia, z jakimi wiązać się może kontakt z pozaziemskimi istotami oraz to, jak daleko człowiek może posunąć się w przesuwaniu granic możliwości swojego ciała przy użyciu idącej wciąż naprzód medycyny. Motywy te zostały umiejętnie wplecione w trzymającą w napięciu fabułę, której osią są wysiłki głównej bohaterki (w tej roli fenomenalna laureatka Oscara Halle Berry) zmierzające do rozwiązania zagadki swojej niewytłumaczalnej ciąży. Zadanie, przed którym stoi Molly, nie będzie proste: dostępu do odpowiedzi na dręczące ją pytania bronić będzie ta sama międzynarodowa agencja, w której pracuje bohaterka. Firmą nieoficjalnie kieruje zaś miliarder Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), owładnięty pragnieniem odkrycia tajemnicy nieśmiertelności. Wielowątkowa, wypełniona zwrotami akcji fabuła, doborowa obsada i wyjątkowy, jak na produkcję telewizyjną, techniczny poziom realizacji serialu sprawia, że „Extant: Przetrwanie” jest atrakcyjną pozycją nawet dla wybrednych widzów.

Na 1. sezon serialu „Extant: Przetrwanie” kanał CBS Action zaprasza od 3 do 19 kwietnia w dni powszednie o 20:00. Powtórki w dni powszednie o 13:00 oraz w niedziele od 11:00 (8 kwietnia od 12:00).

Źródło: CBS Action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *