Serial „Grease: Rise of the Pink Ladies” na SkyShowtime

Wyprodukowany przez wytwórnię Paramount Television Studios serial Grease: Rise of The Pink Ladies zadebiutuje wiosną na platformie SkyShowtime.

Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata przed wydarzeniami przedstawionymi w kultowym filmie Grease. Jest rok 1954. Zanim Rock ‘n’ rollstanie się modny a chłopcy z gangu T-Birds będą uważani za najfajniejszych w szkole, czworo znudzonych wyrzutków ma odwagę bawić się na swoich własnych zasadach, co wywołuje moralny skandal, który na zawsze odmienia liceum Rydell High.

W rolach głównych zobaczymy Marisę Davilę jako Jane i Cheyenne Isabel Wells jako Olivię. W pozostałych rolach występują Ari Notartomaso jako Cynthia, Tricia Fukuhara jako Nancy, Shanel Bailey jako Hazel, Madison Thompson jako Susan, Johnathan Nieves jako Richie, Jason Schmidt jako Buddy, Maxwell Whittington-Cooper jako Wally i Jackie Hoffman jako dyrektorka szkoły McGee.

Autorką scenariusza jest Annabel Oakes (Atypowy, Transrodzic), która jest także jego showrunnerką i reżyserką serialu. Producentami wykonawczymi ze strony spółki Temple Hill są Marty Bowen i Wyck Godfrey. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także Adam Fishbach i Alethea Jones (Stworzona do miłości, Dollface, Evil), która stanęła za kamerą podczas prac nad pilotem oraz dwoma innymi odcinkami serialu. Erik Feig i Samie Kim Falvey są producentami wykonawczymi z ramienia spółki PICTURESTART. Producentką serialu jest Grace Gilroy. Autorem choreografii jest Jamal Sims, który wyreżyserował jeden z odcinków. Ścieżkę muzyczną skomponował nominowany do nagrody GRAMMY producent muzyczny Justin Trante.

Źródło: SkyShowtime

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *