TVP Nauka w Telewizji Orange

Telewizja Polska rozszerza dystrybucję kanału TVP Nauka HD. Od 22 lutego 2023 roku program jest dostępny w ofercie IPTV Orange.

Sprawdź ofertę kanału TVP Nauka w PROGRAMIE TV

TVP Nauka popularyzuje wiedzę z zakresu przyrody, techniki oraz technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Oferta programowa jest skierowana do odbiorcy powyżej 14 roku życia. W emitowanych codziennie pasmach tematycznych prezentowane są treści oparte na faktach i dowodach naukowych. Nad jakością programu czuwa Rada Naukowa złożona z najwybitniejszych polskich uczonych.

To jedyna na polskim rynku stacja transmitująca najważniejsze wydarzenia ze świata nauki, takie jak ogłoszenie nazwisk laureatów Nagrody Nobla w dziedzinach chemii, fizyki, ekonomii i medycyny lub fizjologii. Wiosną widzowie będą mogli na żywo obserwować start misji JUICE realizowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną, której celem jest zbadanie Jowisza i jego księżyców.

Program TVP Nauka jest dostępny na pozycji dwudziestej na liście programów naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-6) oraz w ponad stu sieciach kablowych – m.in. Vectra, Toya czy Promax.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *