Serial „Guerrilla” w HBO GO

Nowy serial „Guerrilla” to opowieść o parze czarnoskórych aktywistów, którzy walczą przeciwko niesprawiedliwości i uprzedzeniom rasowym w Londynie lat 70. Pierwszy odcinek produkcji zostanie udostępniony w serwisie HBO GO w piątek, 14 kwietnia. Kolejne odcinki będzie można oglądać w każdy piątek. Serial pojawi się na antenie HBO3 17 maja. Twórcą produkcji jest nagrodzony Oscarem John Ridley.

Zakochani w sobie, politycznie zaangażowani Marcus (Babou Ceesay) i Jas (Freida Pinto) walczą ramię w ramię o wolność i prawa swojej mniejszości, mając nadzieję na społeczną rewolucję w Londynie lat 70. Przeciwko nierównościom protestuje także – choć w odmienny sposób – inny aktywista (Idris Elba). Wszyscy oni zostają wkrótce namierzeni przez tajną komórkę wywiadowczą brytyjskiej policji – Black Power Desk. Jej zadaniem jest niszczenie w zarodku wszelkich form aktywizmu czarnoskórych obywateli. W swoich niejawnych i podstępnych działaniach organizacja ucieka się do ekstremalnych środków. W serialu przewodzi jej niedościgniony nadinspektor Nicholas Pence (Rory Kinnear).

W pierwszym odcinku serialu „Guerrilla” Marcus i Jas biorą udział w wiecu przeciwko Ustawie Imigracyjnej z 1971 roku. Podczas zgromadzenia jeden z ich przyjaciół, namierzony wcześniej przez komórkę wywiadowczą, zostaje pobity na śmierć. To wydarzenie pcha parę do podjęcia decyzji o aktywnym włączeniu się w działalność wolnościową. Zaczynają od przeprowadzenia akcji uwolnienia więźnia politycznego.

Po zakończonej misji Marcusa i Jas zaczyna tropić policja, muszą więc ukrywać się, jednocześnie jednak nadal aktywnie walczą o zmiany społeczne. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i wkrótce nie pozostaje im nic innego, jak uderzyć bezpośrednio w komórkę Black Power Desk. Od tej pory mogą polegać już tylko na sobie nawzajem.

Twórcą sześcioodcinkowego serialu „Guerrilla” jest wyróżniony Oscarem John Ridley („Zniewolony. 12 Years a Slave”), który jest także scenarzystą większości odcinków. Autorom produkcji z powodzeniem udało się oddać ducha niespokojnych czasów. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Idris Elba („Prometeusz”), Babou Ceesay („Severance”), Rory Kinnear („Black Mirror”), Damian Verguson („Kłamstwo”) i nominowana do BAFTY Freida Pinto („Slumdog. Milioner z ulicy”). „Guerrilla” to nowa produkcja SHOWTIME®.

Premierowy odcinek serialu „Guerrilla” oglądać można będzie od 14 kwietnia w serwisie HBO GO. Kolejne odcinki udostępniane będą w każdy piątek. Emisja na antenie HBO3 została zaplanowana na 17 maja.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *