Serial historyczny „Zatoka szpiegów” w TVP1

W czwartek, 9 listopada odbył się pokaz prasowy serialu historycznego produkcji Telewizji Polskiej – „Zatoka szpiegów”. 9-odcinkowy serial, którego akcja rozgrywa się w Gdyni i Gdańsku latem 1940 r. będzie emitowany w niedzielnym wieczornym paśmie od stycznia w TVP1.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„Zatoka szpiegów” to znakomite kino sensacyjno-wojenne. Jeden z najlepiej zrealizowanych na ten temat seriali w ostatnich latach. Zdobędzie zarówno rekordową widownię, jak i, jestem pewien, znajdzie swoje miejsce w historii polskiego serialu. Dla TVP szczególnie ważne są misyjne jego elementy. Piękna panorama polskiego podziemia oraz hołd złożony przedwojennym budowniczym Gdyni – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

„Zatoka szpiegów” to historia Franza Nuemanna, młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną, a miłością. Fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach takich jak wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck”, czy przechwycenia danych o misjach niemieckich okrętów podwodnych.

„Zatoka szpiegów” od stycznia w niedziele o godzinie 20:20 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *