Serial komediowy „Ucieczka” w HBO i HBO GO

Ucieczka to nowy serial komediowy HBO, który opowie historię prowadzącej dość monotonne życie Ruby, która pod wpływem jednego smsa wywraca swoje życie do góry nogami, rzuca wszystko i rusza w szaloną podróż po Stanach Zjednoczonych w towarzystwie ukochanego ze studenckich czasów. Premiera serialu Ucieczka zaplanowana została na 13 kwietnia w HBO i HBO GO.

Pewnego dnia Ruby Richardson (Merritt Wever) dostaje sms-a i pod jego wpływem postanawia porzucić swoje nudne życie na przedmieściach, aby spotkać się ze swoim byłym chłopakiem ze studiów, Billy’m Johnsonem (Domhnall Gleeson). Siedemnaście lat wcześniej kobieta zawarła z nim pakt. Jeśli jedno z nich wyśle sms-a o treści „ucieczka”, a drugie odpowie tym samym, obydwoje porzucą wszystko i spotkają się na dworcu Grand Central w Nowym Jorku, aby razem wyruszyć w podróż przez Amerykę.

Twórczynią i producentką obrazu jest Vicky Jones (seriale Obsesja Eve, Fleabag). W serialu w głównych rolach występują zdobywczyni dwóch nagród Emmy Merritt Wever (serial Siostra Jackie), Domhnall Gleeson (Czas na miłość, serial Czarne lustro). W pozostałych rolach pojawią się: wyróżniona nagrodami Emmy oraz Złotym Globem Phoebe Waller-Bridge (serial Współczesna dziewczyna) jako Laurel – kobieta, którą Ruby i Billy spotykają w trakcie swojej podróży; Rich Sommer (serial Mad Men) jako Laurence – mąż Ruby; Tamara Podemski (serial Koroner) jako detektyw Babe Cloud oraz Archie Panjabi (serial Żona idealna, zobaczymy ją też w serialu HBO To wiem na pewno) jako Fiona.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnili: Vicky Jones, Phoebe Waller-Bridge, Jenny Robins, Kate Dennis, Emily Leo oraz Oliver Roskill z ramienia Wigwam Films. Serial Ucieczka wyprodukowany został przez eOne – studio, które wcześnie zrealizowało serial HBO Ostre przedmioty.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Premiera serialu HBO Ucieczka (Run) odbędzie się w HBO i HBO GO już 13 kwietnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.40. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Serial liczy 7 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *