Serial kryminalny „Des” na Epic Drama

Na antenie Epic Drama będzie można oglądać serial „Des”, wciągający kryminał z udziałem wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego aktora Davida Tennanta (Dr Who, Broadchurch). Oparta na prawdziwych wydarzeniach seria zagłębia się w umysł bezwzględnego seryjnego mordercy Dennisa Nilsena. Każdy z odcinków zabiera widzów w mroczną podróż przez meandry wyrafinowanego śledztwa, które ostatecznie doprowadziło do aresztowania i osądzenia Nilsena. Premiera 15 września o 21:30 na antenie Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Des” w PROGRAMIE TV

Trzyczęściowy serial, którego akcja rozgrywa się w Londynie lat 80., szczegółowo ukazuje starania detektywów dążących do wymierzenia sprawiedliwości seryjnemu mordercy. Zagłębiając się w umysł zabójcy odkrywa kolejne warstwy mrożącej krew w żyłach gry w kotka i myszkę pomiędzy Nilsenem a zaangażowanym zespołem funkcjonariuszy z determinacją dążących do postawienia go przed sądem. Sprawa Nilsena wstrząsnęła społeczeństwem i pozostawiła niezatarty ślad w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

W roli Dennisa Nilsena zobaczymy hipnotyzującego Davida Tennanta. Kreacja ta uznawana jest za jedną z wybitniejszych w jego karierze, co potwierdza zdobyta w 2021 roku nagroda Emmy dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Występ Tennanta był chwalony za głębię, złożoność i umiejętność uchwycenia niepokojącej esencji charakteru Nilsena. Tennant wyjaśnia, że aby przygotować się do tej roli, wielokrotnie oglądał materiały filmowe zawierające wywiady z prawdziwym Nilsenem , a także czytał jego pamiętniki, które powstawały również w więzieniu.

Kim był Dennis Nilsen, prawdziwy seryjny morderca? Urodził się 23 listopada 1945 roku w Fraserburgh w Aberdeenshire. W wieku 14 lat wstąpił do oddziału kadetów brytyjskiej armii, a później szkolił się na kucharza w korpusie odpowiedzialnym za wyżywienie wszystkich jednostek armii. Zakończył 11-letnią karierę wojskową w stopniu kaprala w październiku 1972 roku, a następnie przez całe życie podejmował różnorodne prace, w tym jako funkcjonariusz Policji Metropolitalnej w latach 1972 – 73.

Przerażający ciąg morderstw popełnionych przez Nilsena miał miejsce w latach 1978 – 83, a jego ofiarami byli głównie młodzi mężczyźni, których spotykał w barach, na ulicach lub w innych miejscach publicznych. Zdobył miano „Łagodnego Zabójcy”, oferując jedzenie i miejsce na nocleg, zwabiając ich do swojego domu w północnym Londynie. Nilsena złapano w lutym 1983 roku, kiedy policja odkryła, że jego kanalizacja została zatkana ludzkimi szczątkami. Nilsen zabił co najmniej 12 osób, jednak po aresztowaniu przyznał się do zabicia 15 lub 16 osób. Kilka miesięcy później twierdził, że wymyślił trzy ofiary, pozostawiając policję w niepewności. W dniu 4 listopada 1983 roku Dennis Nilsen został skazany na dożywocie z zaleceniem odbycia co najmniej 25 lat. Zmarł w więzieniu 12 maja 2018 roku w wieku 72 lat.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

„Des” to hipnotyzujący portret seryjnego mordercy wraz z narracją, która zagłębia się w najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Trzyczęściowy serial będzie miał premierę już jutro, w piątek 15 września o 21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w piątki o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *