Pierwsze słuchowisko kryminalne w Radiu 357

„Skarb” to historia zbrodni z Nowej Soli. Ofiarą był Waldemar Huczka, romski wójt miejscowości. Z jego domu zginęło wiele kosztowności – niewykluczone, że wśród nich było słynne Jajo Faberge. Scenariusz słuchowiska stworzył Dawid Bartosik z Krajm Story.

Inspiracją był reportaż kryminalny Ewy Ornackiej. Pracując nad scenariuszem sięgaliśmy też po mnóstwo archiwalnych źródeł i publikacji z tamtego czasu, opisujących okoliczności zbrodni. Wszystko zgodnie z naszym kluczowym założeniem, że znajdujemy fascynujące, tylko prawdziwe historie i opowiadamy je tak, jak sami chcielibyśmy je usłyszeć. Nad każdym odcinkiem pracujemy długimi tygodniami, dopieszczając każdy szmer, kłócąc się o prawidłowy dźwięk odsuwanego krzesła i sprawdzając, jak długość trawy wpływa na odgłos kroków. Tak tworzymy podcasty, jakich jeszcze w Polsce nie było – opowiadane z perspektywy policjantów, którzy rozwiązywali najgłośniejsze sprawy w kraju – opowiada Dawid Bartosik z Krajm Story, autor scenariusza i reżyser „Skarbu”.

Pierwsze słuchowisko kryminalne w Radiu 357

To pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357. Będzie emitowane na antenie oraz dostępne w podcastach.

Ciągle rozwijamy naszą ofertę, zaskakujemy i szukamy atrakcyjnych formatów dla naszych słuchaczy. Stąd pomysł pierwszego podcastu kryminalnego, z którym właśnie debiutujemy. Jego przygotowanie było niezwykłym doświadczeniem, a efekt nawet przerósł nasze oczekiwania. Dziennikarze ramię w ramię z profesjonalnymi aktorami stworzyli niezwykły klimat tajemniczej zbrodni i policyjnego śledztwa. Słucha się tego wyśmienicie – opowiada Olga Mickiewicz, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.

W produkcji wzięło udział siedmioro profesjonalnych aktorów dubbingowych: Jarosław Domin, Paweł Wódczyński, Krzysztof Cybiński, Damian Kulec, Julia Chętowska, Krzysztof Godlewski i Alicja Wojnowska.

Swoje role nagrywali także dziennikarze Radia 357 – między innymi Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Pruchnicka, Marcin Łukawski, Marcin Klimkowski oraz Krzysztof Tubilewicz.

Codziennie pracujemy głosem, bardzo dbając o jakość naszych audycji i podcastów. Słuchowiska to więc niejako naturalny kierunek rozwoju. W końcu radio też jest teatrem wyobraźni. Nagrania były niezwykłą przygodą i dały nam mnóstwo satysfakcji. Dzięki współpracy z zawodowcami w zakresie takich produkcji poszerzamy własne kompetencje i możemy dawać naszym słuchaczom coraz więcej. Jesteśmy bardzo ciekawi jak przyjmą nasz pierwszy „kryminał”. Jeśli się spodoba – to na pewno będziemy pracowali nad kolejnymi słuchowiskami – dodaje Olga Mickiewicz.

Premiera każdego nowego odcinka odbywać się będzie co tydzień, w niedzielę ok. godziny 17:30 w audycji „Cisza! Nagranie”. Start już 17 września.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *