Serial kryminalny „Ślepa sprawiedliwość” na CBS Action


Jim Dunbar, detektyw nowojorskiej policji z kilkuletnim stażem, stoi przed ogromnym wyzwaniem: chce wrócić do czynnej służby po tym, jak w trakcie jednej z policyjnych akcji został postrzelony i stracił wzrok. Mimo że mężczyzna powszechnie uznawany jest za bohatera, jego decyzja o powrocie do pracy nie spotyka się ze zrozumieniem. Wręcz przeciwnie – Dunbar będzie musiał ciężko pracować, by zyskać szacunek nowych współpracowników i udowodnić, że wciąż może być dobrym gliną. Na przygody niewidomego detektywa w serialu „Ślepa sprawiedliwość” kanał CBS Action zaprasza od 8 do 26 lutego w dni powszednie o 18:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Action

Pierwszy dzień w nowej pracy nie należy do najłatwiejszych, jednak nie sposób wyobrazić sobie czegoś trudniejszego niż powrót do pracy w policji po urlopie zdrowotnym z powodu utraty wzroku. Całą sytuację dla Jima Dunbara (Ron Eldard) komplikuje dodatkowo fakt, że swoją szansę na powrót do czynnej służby zawdzięczał wyrokowi sądu w sprawie, jaką mężczyzna wytoczył nowojorskiej policji. Do nowego posterunku policji Dunbar wkracza z przeświadczeniem, że jego pierwsza pomyłka stanie się pretekstem do oddelegowania go do pracy przy biurku. Nie myli się – jego przełożony, porucznik Gary Fisk (Michael Gaston) niechętnie oddaje mu sprawę kradzieży samochodu i przydziela mu partnerkę – detektyw Karen Bettancourt (Marisol Nichols). Kobieta, mimo że współczuje Dunbarowi, jest również bardzo zawiedziona, ponieważ odciągnięto ją od pracy przy śledztwie w sprawie seryjnego mordercy kobiet. Jej złość ustaje, gdy w toku ich nieistotnego śledztwa dotyczącego skradzionego samochodu Dunbar odkrywa nowe poszlaki, istotne dla dochodzenia w sprawie mordercy kobiet. Dunbar był w stanie dokonać tego odkrycia dzięki zmysłom, które wyczuliły się po tym, gdy stracił wzrok, co pozwala Karen popatrzeć z innej perspektywy na swojego nowego partnera. Czy reszta zespołu również doceni jego potencjał?

Serial „Ślepa sprawiedliwość” stanowi doskonałą propozycję dla fanów produkcji kryminalnych. Skomplikowane śledztwa, niespodziewane zwroty akcji, pościgi i strzelaniny stanowią zasadniczą część każdego odcinka. Jednocześnie jednak widzowie mogą śledzić losy człowieka, który poniósł ogromną stratę i stara się odnaleźć na nowo w świecie. Wcielający się w Jima Dunbara Ron Eldard w przekonujący sposób oddaje odczucia postaci, dla której nawet banalne czynności są wyzwaniem i która za wszelką cenę stara się ukryć swoje problemy w nadziei na zyskanie szacunku i uznania dla swoich możliwości. Wątek ten dopełnia postać jego żony, Christie (Rena Sofer), która z jednej strony chce pomóc mężowi, z drugiej boi się, że dostrzeżona przez nią w Dunbarze słabość wprawi go w złość, a z trzeciej zaś strony nie może wybaczyć mu aktów zdrady, dokonanych przed strzelaniną. Wszystko to sprawia, że „Ślepa sprawiedliwość” stanowi wciągającą, trzymającą w napięciu produkcję – doskonałą do oglądania w lutowe wieczory.

Na 1. sezon serialu „Ślepa sprawiedliwość” kanał CBS Action zaprasza od 8 do 26 lutego w dni powszednie o 18:00.

Źródło: CBS Action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *