„Oscar Pistorius: zabójcza miłość” na Lifetime

© A&E Television Networks 1996-2017. All rights reserved.

W walentynkową środę, 14 lutego o godz. 22:00 telewizja Lifetime pokaże film „Oscar Pistorius: zabójcza miłość” oparty na prawdziwej historii jednego z najbardziej znanych niepełnosprawnych sportowców na świecie. W tytułową rolę wcielił się południowoafrykański aktor Andreas Damm („Elementary”, „Impersonalni”), a dziewczynę Pistoriusa, Reevę Steenkamp zagrała niemiecka modelka Toni Garrn. Za kamerą stanął Norman Stone. Film opowiada historię związku sportowca, a także rekonstruuje wydarzenia z tragicznego wieczoru, kiedy zginęła Reeva Steenkamp.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Lifetime

Historia Oscara Pistoriusa, urodzonego w 1986 roku niepełnosprawnego sportowca z RPA, jest dobrze znana na całym świecie. Mimo, że jako dziecko Pistorius stracił obie nogi w wyniku wrodzonych wad, nie przeszkodziło to mu zakochać się w bieganiu, gdy był nastolatkiem. Swój pierwszy znaczący sukces odniósł w 2004 roku zdobywając złoty medal na Letniej Paraolimpiadzie w Atenach w biegu na 200 metrów. Kolejne lata w życiu Pistoriusa upłynęły pod znakiem sukcesów, które towarzyszyły mu na występach podczas Paraolimpiad w Pekinie (2008) i Londynie (2012).

Jednak na kartach historii nazwisko Pistoriusa zapisało się w zupełnie innych barwach niż kolory medali przez niego zdobywanych. Od 2012 roku spotykał się z modelką Reevą Steenkamp. W walentynkową noc, 14 lutego 2013 roku Pistorius strzelił czterokrotnie przez drzwi do łazienki, w której była Reeva – w wyniku strzałów 29-latka zmarła.

„Bardzo się kochaliśmy – mówił Pistorius. Byłem szczęśliwy i wiem, że ona również. Chcieliśmy wspólnie spędzić resztę życia. To była cudowna noc. Wszystko szło idealnie, dopóki…”

Mrożącą krew w żyłach historia tragicznej walentynkowej nocy obiegła świat w mgnieniu oka. Dla wielu wieść o tym, że południowoafrykański olimpijczyk mógł z premedytacją zabić swoją dziewczynę, była nie do wyobrażenia. Jak się okazało, sąsiedzi pary już od dłuższego czasu słyszeli ich pełne wyzwisk i wzajemnych oskarżeń kłótnie, a policję regularnie wzywano do rezydencji Pistoriusa w Pretorii.

Śmierć modelki zszokowała cały świat, a doniesienia z rozpraw sądowych przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych stronach gazet. Widzowie telewizji Lifetime będą mogli dowiedzieć się, jak wyglądała historia związku pary oraz zobaczyć, do czego może zaprowadzić zabójcza miłość.

Premiera filmu fabularnego „Oscar Pistorius: zabójcza miłość” w walentynki, 14 lutego 2018 o godz. 22:00 w telewizji Lifetime. Powtórka w sobotę, 17 lutego o godz. 23:00.

Źródło: A+E Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *