Serial „Młody papież” w HBO

W piątek, 28 października 2016 roku, w HBO i HBO GO odbędzie się premiera nowego serialu „Młody papież” („The Young Pope”) w reżyserii laureata Oscara Paolo Sorrentino. W główną rolę – postać Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła, wciela się Jude Law. Na ekranie pojawią się również: zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli oraz James Cromwell.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym HBO

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu. „Młody papież” jest koprodukcją Sky, HBO i Canal+.

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu „Młody papież” odbędzie się w piątek, 28 października o godzinie 20:10 w HBO. Obydwa odcinki będą dostępne również tego samego dnia w HBO GO. Produkcja będzie emitowana po dwa odcinki co tydzień – zarówno w HBO, jak i w HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *