Tomasz Sygut redaktorem naczelnym kanału Nowa TV

Tomasz Sygut został redaktorem naczelnym w nowym projekcie telewizyjnym Grupy ZPR Media. Będzie odpowiadał za produkcję audycji informacyjnych i publicystycznych w stacji Nowa TV.

Chcemy, aby program informacyjny był wizytówką naszej stacji i w pełni odpowiadał oczekiwaniom jej widzów. Będziemy zaskakiwać, łamać konwencje, a także wprowadzać elementy, których dotychczas w informacjach nie było. Przede wszystkim zaś, chcemy być blisko naszych widzów. Informować ich, ale też wskazywać fakty, które zmieniają i mają wpływ na ich codzienne życie. To nie będzie program złożony z kilku informacji, z których połowa dotyczy polityków i polityki. Ci pierwsi zaś nie będą jedynymi, którzy objaśniają ludziom świat. Będziemy dalej od polityki, a bliżej ludzi i ich spraw. Zależy nam na tym, żeby do naszych widzów mówić zrozumiałym językiem o sprawach, które ich najbardziej interesują – o koncepcji programów informacyjnych mówi Tomasz Sygut.

Tomasz Sygut pracuje w mediach od 16 lat. Ostatnio był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP (nadzorował wszystkie programy informacyjne TVP) i szefem TVP INFO. Wcześniej pełnił funkcje m.in. zastępcy dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych TVP, sekretarza programowego TVP Polonia, wydawcy programów publicystycznych „Punkt Widzenia” w TVP2 oraz „Newsroom” w TVP INFO. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz prasowy. Publikował m.in. w „Przeglądzie”, „Super Expressie” oraz gazetach regionalnych. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „News”.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *