Serial „Naoczny świadek” na antenie kanału 13 Ulica

Wojna gangów, korupcja, morderstwo i… namiętność. Ukrywający swój homoseksualny związek nastolatkowie są świadkami zabójstwa. Przerażeni przysięgają sobie, że nikomu nie zdradzą makabrycznej tajemnicy. Czy ta decyzja ich uratuje, czy pogrąży? Kanał 13 Ulica jako pierwszy w Polsce zaprezentuje skandynawską produkcję kryminalną „Naoczny świadek”. Emisje podwójnych odcinków w niedziele od 31 stycznia 2016 roku.

Akcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywa się w Mysen – miasteczku leżącym w połowie drogi między Oslo a szwedzką granicą, otoczonym przez pola i tereny rolnicze. Para zakochanych 15-latków, Philip i Henning (Axel Boyum i Odin Waage), spotyka się w opuszczonym kamieniołomie. Intymne chwile zakłóca przyjazd samochodu. Chłopcy widzą z ukrycia, jak czworo mężczyzn wyciąga z bagażnika związanego człowieka. Chwilę później Philip i Henning zostają świadkami nieoczekiwanego obrotu spraw, które przeradzają się w krwawy horror. Nastolatkowie uciekają, jednak morderca orientuje się, że był obserwowany…

Drżący o swoje życie chłopcy zawierają pakt – nigdy nikomu nie ujawnią tego, co właśnie zobaczyli. Brutalna zbrodnia odbija się jednak echem wśród lokalnej społeczności, a straszna tajemnica wpływa negatywnie na relację Philipa i Henninga. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy dochodzenie zaczyna prowadzić matka zastępcza Philipa, Helen Sikkeland (Anneke von der Lippe), była detektyw NCIS, a obecnie lokalna szeryf. Kobieta nie tylko nie wie, że zbrodnię widział jej syn, lecz na dodatek nie zdaje sobie sprawy, że jest on homoseksualistą.

Scenarzysta i reżyser serialu, Jarl Emsell Larsen, zapowiada „Naocznego świadka” następująco: Co się może wydarzyć, gdy międzynarodowa przestępczość zorganizowana wkracza nagle do małej, lokalnej społeczności? Albo gdy ktoś zobaczy coś tak brutalnego i okrutnego, że ma ochotę natychmiast o tym zapomnieć, ale nie może tego zrobić dla własnego dobra? Co się stanie, jeśli mimo wszystko zdecyduje się milczeć? „Naoczny świadek” w takiej samej mierze opowiada o zbrodni, jak i o zwykłych ludziach oraz ich problemach. Wszyscy bohaterowie są głęboko dotknięci przez to, co się wydarzyło. W konsekwencji zabrną w miejsca, do których nigdy nie spodziewali się dotrzeć.

Serial Naoczny świadek stanowi koprodukcję norweską, duńską, szwedzką i fińską. Zdjęcia kręcono w Mysen, Oslo, Berlinie i Kopenhadze. W serialu występują zarówno norwescy, jak i szwedzcy aktorzy.

„Naoczny świadek”

Premiera: niedziela, 31 stycznia, godzina 21:00 (dwa odcinki)
Emisja: niedziela, godzina 21:00 (dwa odcinki)

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *