Serial „Normalni ludzie”w HBO GO i w HBO

Nominowany do tegorocznych nagród Emmy serial Normalni ludzie, oparty na bestsellerowej powieści Sally Rooney, będzie miał swoją premierę w HBO GO 1 grudnia. Od razu dostępne będą wszystkie odcinki serialu.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Normalni ludzie to współczesna historia miłosna podążająca śladami Marianne i Connella – dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość.

Oboje chodzą do tej samej szkoły w małym miasteczku w zachodniej Irlandii. Connell (Paul Mescal) jest lubianym, przystojnym i dobrze zbudowanym sportowcem. Marianne (Daisy Edgar-Jones) natomiast to dumna, wycofana i niepopularna samotniczka, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Między nastolatkami zaczyna iskrzyć, gdy Connell przychodzi, aby odebrać swoją matkę Lorraine (Sarah Greene) z pracy w domu Marianne. Bohaterów zaczyna łączyć dziwna i niezwykle silna więź, którą postanawiają ukryć przed rówieśnikami.

W rolach głównych w Normalnych ludziach występują: Paul Mescal oraz Daisy Edgar-Jones (serial Wojna światów). Na ekranie towarzyszą im m.in. Sarah Greene (seriale Dom grozy, Na poboczu), Aislín McGuckin (serial Outlander) i Desmond Eastwood (seriale Krypton, Wikingowie). Za reżyserię serialu odpowiadają nominowany do Oscara Lenny Abrahamson (Pokój) i Hettie Macdonald (miniserial Howards End). Oboje wyreżyserowali po 6 odcinków produkcji. Autorami scenariusza są Sally Rooney, Alice Birch i Mark O’Rowe. Serial został wyprodukowany przez Element Pictures dla BBC Three i Hulu we współpracy z Screen Ireland.

Serial Normalni ludzie powstał na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney o tym samym tytule. Produkcja była nominowana do tegorocznych nagród Emmy w czterech kategoriach, w tym za najlepszą męską rolę pierwszoplanową (Paul Mescal) oraz za najlepsza reżyserię (Lenny Abrahamson).

Premiera serialu Normalni ludzie (Normal People) odbędzie się w HBO GO 1 grudnia. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon produkcji. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO zaplanowana została na 14 grudnia. Serial liczy 12 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *